تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۷
کد خبر: ۲۲۲۲۲۸
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۰۵۹۵ واحدی معادل ۱.۴۴ درصد به یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۷۹۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۴۰ واحدی به ۲۰ هزار و ۷۸۹ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز کاری هفته (سه شنبه نوزدهم مردادماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۱۶۰ واحدی معادل ۱.۴۴ درصد به رقم ۳۶۴ هزار و ۲۵۴ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۴۲۱ واحدی معادل ۱.۳۱ درصد، عدد ۴۱۸ هزار و ۱۷۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۴۲۵ واحدی به رقم ۲۶۴ هزار و ۲۰۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۵۲۸۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۹۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۷۲۱۹ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۹۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۴۸۴۹ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۴۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.
افزایش بیش از ۲۰ هزار واحدی شاخص کل بورس
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی فولاد، پارس، تاپیکو، کگل، فارس و رمپنا با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی میدکو، وپاسار و شفن، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۴۷۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۹۳۲ هزار و ۸۷۲ نوبت معامله و به ارزش ۷۷ هزار و ۸۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پارس (تروشیمی پارس) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های آپ، شاملا، بکاب و کالا بود. همچنین نماد معاملاتی کدما (معدنی دماوند) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های قلرست، کساپا، غاذر، خلنت و غمارگ قرار گرفتند.

افزایش بیش از ۲۰ هزار واحدی شاخص کل بورس

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط