تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۵۱
بازدید: ۴۵۱
کد خبر: ۲۲۲۲۵۲
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

انتقاد دو نماینده مجلس از قصور در کنترل قیمت مصالح و عرضه سیمان در بورس

‌می‌متالز - دو نماینده مجلس با انتقاد از قصور وزارت صنعت در توقف طرح‌های عمرانی پیرو افزایش بی رویه مصالح ساختمانی گفتند: بورس محل دلال بازی است و در چند سال اخیر سرمایه مردم را به باد داده است!

به گزارش می‌متالز، علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت با اشاره به اینکه در خصوص قیمت سیمان و آهن چندین جلسه با وزیر صنعت برگزارشد، گفت: وی وعده داد، قیمت هر کیلوگرم آهن بیشتر از ۱۰ هزار تومان و هر کیسه سیمان بیشتر از ۲۳ هزار تومان نشود، اما اکثر طرح‌های عمرانی در پی افزایش غیر متعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی، متوقف شده که حاکی از قصور وزارت صنعت است.

همچنین کاظم دلخوش اباتری در تذکری شفاهی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص تخلفات صورت گرفته در انتصاب رئیس سازمان بورس گفت: حدود ۱۴۰ نفر از نمایندگان درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بورس را مطرح کردند، اما هیات رئیسه به این درخواست توجهی نکرد. به بهانه قطع برق شرکت‌های صنعتی قیمت هر کیسه سیمان از ۳۰ به ۶۰ هزار تومان رسید، اما بعد از تامین مجدد برق کارخانجات، قیمت به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است!

وی افزود: امروز تمام طرح‌های دولتی و خصوصی و حتی ساخت و ساز مردم در هرکجا متوقف شده است. مردم در روستا یک پاکت سیمان ندارند. چه کسی اجازه داد سیمان را به بورس ببرند؟ بورس محل دلال بازی است و در چند سال اخیر سرمایه مردم را به باد داد و اکنون این بلا را بر سر سیمان آورده است! هیات رئیسه مجلس باید این موضوع را دنبال کند.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده