تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۵۰
بازدید: ۲۲۵
کد خبر: ۲۲۲۲۶۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
اتصال به درگاه‌های پرداخت رقم می‌زند؛

صدور و ابطال آنلاین؛ مزیتی مهم برای صندوق‌های سرمایه گذاری

‌می‌متالز - از این به بعد صندوق‌های سرمایه گذاری به درگاه‌های متنوعی برای فروش دسترسی دارند که این موضوع به عنوان مزیتی مهم برای صندوق‌های سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

به گزارش می‌متالز، مشاور مدیر عامل شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) به مزایای ابلاغ دستورالعمل اجرایی صدور و ابطال آنلاین واحد‌های صندوق‌های سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: بزرگترین ویژگی این اتفاق افزایش درگاه‌های فروش واحد‌های صندوق‌های سرمایه گذاری است.

سام امیری اظهار داشت: در گذشته دسترسی به صندوق‌های سرمایه گذاری صرفا از طریق وب سایت‌های مربوطه میسر بود، اما از این به بعد صندوق‌های سرمایه گذاری به درگاه‌های فروش متنوع دسترسی دارند که این موضوع به عنوان مزیتی مهم برای صندوق‌های سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

او خاطرنشان کرد: صندوق‌های سرمایه گذاری اکنون می‌توانند واحد‌های سرمایه گذاری خود را در کنار دیگر خدمات پرداخت در همه اپلیکیشن‌های خدماتی و پرداخت، عرضه کنند.

مشاور مدیر عامل شرکت آسان پرداخت پرشین به دیگر مزایای این اقدام اشاره کرد و ادامه داد: این کار سبب کاهش هزینه‌های بازاریابی صندوق‌ها و افزایش بازدید عمومی می‌شود، همچنین این اتفاق منجر به دسترسی راحت‌تر به صندوق‌های سرمایه گذاری برای افراد ناآشنا با محیط‌های سرمایه گذاری خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه از این پس مشتریان می‌توانند اپلیکیشن‌های پرداخت خود را مانند بانک آنلاین و کارگزاری آنلاین در نظر بگیرند، گفت: این اقدام جدید سازمان بورس زمینه رقابتی شدن این فضا را فراهم خواهد کرد؛ زیرا اپلیکیشن‌های پرداخت از جمله سوپر اپلیکیشن آپ که ماهانه بیش از هفتاد میلیون کارت به کارت و روزانه بیش از سه میلیون بازدید دارد، همواره برای ارتقا و تثبیت جایگاه بالاتر خود به رقابت با دیگر اپلیکیشن‌ها خواهد پرداخت.

امیری خاطرنشان کرد: شرکت‌های اپلیکیشن پرداخت از این طریق توان بازاریابی برای صندوق‌ها و توانایی جذب بالای منابع را دارند، همچنین استفاده از واحد‌های سرمایه گذاری به عنوان محصولی برای بازاریابی از توانایی این اپلیکیشن‌ها عنوان می‌شود.

مشاور مدیر عامل شرکت آپ گفت: ویژگی دیگر که به زودی زمینه استفاده از آن فراهم می‌شود، امکان واریز و برداشت ۲۴ ساعته در هفت روز هفته است که بانک آنلاین می‌تواند چنین موقعیتی را برای مشتریان فراهم کند، ضمن اینکه نرخ سود اغلب این صندوق‌ها از نرخ روزشمار بانک‌ها بیشتر خواهد بود.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، بدین ترتیب ترکیب نرخ بازدهی بالاتر به همراه دسترسی آسان و همه روزه برای مشتریان فراهم می‌شود.

امیری با تاکید بر هدف صدور و ابطال آنلاین واحد‌های صندوق‌های سرمایه گذاری، گفت: هدف از این اقدام این بود تا بخشی از افراد نا آشنا با فضای بازار سرمایه که از مشتریان آپ‌های پرداخت یا خدماتی نظیر سوپر آپ هستند جذب این محصول جدید شوند.

مشاور مدیر عامل شرکت آپ ادامه داد: با توجه به اینکه ساز و کار اعتمادسازی زمان بر است؛ بنابراین، در ابتدا جذب منابع با سرعت پایین شروع به کار می‌کند و افراد با مبالغ کم اقدام به سرمایه گذاری در این صندوق‌ها خواهند کرد، اما با بازاریابی مناسب، بررسی عملکرد و بازخورد مناسب میزان جذب منابع افزایش پیدا می‌کند و مشتریان به این محصول همانند یک سپرده بانکی آنلاین نگاه می‌کنند، همچنین بخشی از مشتریان بانکی به این سمت سوق خواهند یافت.

وی در ادامه گفت و گوی خود افزود: آسان پرداخت از دو سال گذشته تاکنون برنامه ریزی لازم را برای این حوزه انجام داده و زیرساخت‌های مناسب، درگاه‌های پرداخت، سازوکار حقوقی، نحوه بازاریابی و ایجاد پرتفوی صندوق را فراهم کرده است.

امیری در پایان اظهار داشت: به زودی این امکان روی اپلیکیشن آپ قرار می‌گیرد و از این محصول می‌توان به عنوان یک راه درآمدی جدید استفاده کرد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده