تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۰
کد خبر: ۲۲۲۸۲۷
‌می‌متالز - عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: بیش از هزار شرکت پایین دستی به شرکت فولاد مبارکه وابسته هستند و نیاز بود که وزارت صمت برای تامین برق این شرکت را مستثنی در نظر می‌گرفت. البته به رغم تمام محدودیت‌های برق، شرکت فولاد مبارکه با کاهش مدیریت شده تولید ورق مانع از بروز کمبود جدی و تغییرات نوسان دار در بازار ورق شد.

به گزارش می‌متالز، رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اظهار کرد: بیش از هزار شرکت پایین دستی به شرکت فولاد مبارکه وابسته هستند و نیاز بود که وزارت صمت تامین برق این شرکت را مستثنی در نظر می‌گرفت. البته به رغم تمام محدودیت‌های برق، شرکت فولاد مبارکه با کاهش مدیریت شده تولید ورق مانع از بروز کمبود جدی و تغییرات نوسان دار در بازار ورق شد.

وی افزود: توانیر تولید ۲ هزار مگاوات برق را به صنایع واگذار کرده که سهم شرکت فولاد مبارکه ۱۵۰۰ مگاوات است، اما باید این را هم در نظر گرفت که نیروگاه‌ها به گاز وابسته است و نیروگاه‌های خورشیدی هم هزینه بر است بنابراین بایستی این مهم هم در نظر گرفته شود.

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اعلام کرد: برای کنترل بازار و جلوگیری از کمبود تولید حدود ۱۵ میلیون تن ورق فولادی در کشور، از وزارت صمت درخواست کردیم صادرات ورق‌های فولادی را ممنوع کند و با حمایت دولت در تامین ۲ هزار مگاوات بخش صنعت، بتواند به نیاز داخلی کشور در تولید ورق پاسخ دهد.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده