تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۳۴
کد خبر: ۲۲۲۹۵۷
کاظم دلخوش: بورس محل دلال بازی است!
‌می‌متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به ما قول دادند قیمت هر کیلوگرم آهن بیشتر از ۱۰ هزار تومان و هر کیسه سیمان بیشتر از ۲۳ هزار تومان نشود.

به گزارش می‌متالز، سید کاظم دلخوش اباتری، در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص تخلفات صورت گرفته در انتصاب رئیس سازمان بورس، اظهار کرد: حدود ۱۴۰ نفر از نمایندگان درخواست تحقیق و تفحص از سازمان بورس را مطرح کردند، اما هیات رئیسه به این درخواست توجهی نداشته است.

وی افزود: از سوی دیگر ما دیدیم به بهانه قطع برق واحد‌های صنعتی قیمت هر کیسه سیمان از ۳۰ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان رسید، اما بعد تامین مجددا برق کارخانجات قیمت آن به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: امروز تمام پروژه‌های دولتی و خصوصی و حتی ساخت و ساز مردم در هرکجایی متوقف شده است. مردم در روستا یک پاکت سیمان ندارند. چه کسی اجازه داد سیمان را به بورس ببرند؟ بورس محل دلال بازی است. بورس در چند سال اخیر سرمایه مردم را به باد داد و اکنون نیز این بلا را سر سیمان آورده است. هیات رئیسه مجلس باید این موضوع را دنبال کند.

نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر وی، بیان کرد: درخواست تحقیق و تفحص شما به دست هیات رییسه نرسیده و درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه نیز همسو با این موضوع است. اما در بحث قیمت سیمان و آهن ما چندین جلسه با وزیر صمت فعلی و مدیران برگزار کردیم و به ما قول دادند قیمت هر کیلوگرم آهن بیشتر از ۱۰ هزار تومان و هر کیسه سیمان بیشتر از ۲۳ هزار تومان نشود. اما با نهایت تاسف امروز اکثر پروژه‌های عمرانی به دنبال بالا رفتن غیرمتعارف و چندین برابر قیمت تمام شده مصالح ساختمانی، خوابیده است. فرمایشات شما کاملا صحیح است و وزارت صمت در این زمینه قصور کرده است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده