تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۲
بازدید: ۴۰۸
کد خبر: ۲۲۲۹۶۸
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی

سابیک؛ از بورس کالا تا بورس تهران

‌می‌متالز - در شرایطی که سیمان آبیک به عنوان بزرگترین تولیدکننده سیمان خاورمیانه در هفته‌های گذشته با پذیرش محصولات خود در بورس کالا رسما وارد بازار سرمایه شده بود، روز گذشته نیز پس از درج نماد تحت عنوان سابیک در فهرست شرکت‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران، آماده عرضه اولیه سهام می‌شود. به گفته رضا جمارانیان، مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری سیمان تامین، با توجه به موافقت هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار، سابیک پانصد و نود و دومین شرکت پذیرفته شده در بورس است.

به گزارش می‌متالز، مدیرعامل سیتا گفت: شرکت سیمان آبیک بزرگترین کارخانه سیمان خاورمیانه است که سهام دار اصلی آن شرکت سیمان فارس و خوزستان است. سیمان فارس و خوزستان که در بازار معاملاتی با نماد سفارس شناخته می‌شود، از شرکت‌های تابعه سیتا به شمار می‌رود و سیتا نیز از جمله هلدینگ‌های تابعه شستا است.

وی در ادامه پذیرش به سابیک پرداخت و توضیح داد: از تاریخ ۲۳ مرداد سال جاری شرکت سیمان آبیک به عنوان پانصد و نود و دومین شرکت پذیرفته شده در ﺑﺨﺶ”سیمان، آهک و گچ”، طبقه “ تولید سیمان، آهک و گچ "با کد صنعت «۵۳۹۴» و نماد “سابیک" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.

مدیرعامل سیتا با اشاره به اهمیت بورسی شدن شرکت‌های تابعه شستا توضیح داد: شستا از آغاز دوره کنونی و با روی کار آمدن دکتر رضوانی فر مسیر افزایش شفافیت و بورسی شدن را با سرعت بسیار بیشتری طی کرد. در همین راستا شرکت سیمان آبیک نیز با توجه به اقداماتی که از سال پیش در دستور کار قرارگرفته بورسی می‌شود.

گفتنی است شرکت سیمان آبیک با تولید پنج میلیون تن کلینکر و سه میلیون و ششصد هزار تن سیمان در سال یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین است که با پذیریش سهام آن در بورس اوراق بهادار تهران انتظار سهام داران جهت عرضه سهام بزرگترین سیمان کشور و خاورمیانه در بورس به پایان می‌رسد.

منبع: کالاخبر

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده