تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۴
بازدید: ۳۷۹
کد خبر: ۲۲۲۹۹۰
سرویس خبر : انرژی

روز تعطیلی پیشِ‌رو قطع برق نداریم

‌می‌متالز - سخنگوی صنعت برق با اشاره به اجرای تعطیلات ۶روزه از فردا دوشنبه، گفت: روز‌های آینده را بدون اعمال محدودیت سپری می‌کنیم.

به گزارش می‌متالز، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با اعلام این خبر از دستگاه‌های اجرایی، ادارات و بانک‌ها خواست از خاموش بودن وسایل برقی، سرمایشی و غیرضروری در این چند روز تعطیل مطمئن شوند.

وی در عین حال از هموطنانی که در این ایام تعطیلات در منزل می‌مانند نیز درخواست کرد توصیه‌های مدیریت مصرف را جدی بگیرند تا این ایام بدون محدودیت سپری شود.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: روز گذشته مصرف برق حدود ۶۶ هزار مگاوات بود که امروز هزار مگاوات کاهش یافت و در عین حال حدود ۸۰۰ مگاوات از نیروگاه‌هایی که خارج از مدار بودند خوشبختانه به‌سرعت تعمیر شده در مدار تولید قرار گرفتند.

به‌گفته دکتر رجبی مشهدی، خوشبختانه امروز تعداد حوادث به‌میزان چشمگیری کاهش یافت و به‌تبع آن نیز اعمال محدودیت‌ها به حداقل رسید، به‌طوری که اگر در جایی نیاز به اعمال محدودیت و یا خاموشی پراکنده وجود داشت، از طریق جداول خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای بود که پیش از این به اطلاع مردم رسیده است.

وی در پایان با بیان این که برای هفته آینده هوای گرم و در نتیجه افزایش مصرف پیش‌بینی شده است، خاطرنشان ساخت: از هم‌اکنون تمهیدات لازم اندیشیده شده تا هفته آتی را نیز بدون مشکل سپری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده