تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۳
بازدید: ۲۹۸
کد خبر: ۲۲۳۴۴۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

گزارش بازار بورس امروز یکشنبه ۳۱مرداد ماه ۱۴۰۰/رشد ۱۵ هزار و ۵۵۵ واحدی شاخص کل بورس

‌می‌متالز - بازار سرمایه بعد از پنج روز تعطیلی، هفته خود را با چراغ سبز آغاز کرد و شاخص کل بورس توانست از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عبور کند.

به گزارش می‌متالز، شاخص کل بورس امروز با ۱.۰۴ درصد رشد توانست ۱۵ هزار و ۵۵۵ واحد افزایش یابد و رقم یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحد را ثبت کرد.

در معاملات امروز، معامله گران یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۰۱ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال ارزش داشت.

در این بازار ۲۷۳ نماد مثبت و ۱۰۷ نماد نیز منفی بودند.

پتروشیمی نوری، پالایش نفت تهران؛ پتروشیمی پردیس، ایران خودرو، مخابرات ایران و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند، در حالی که سرمایه گذاری تامین اجتماعی نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.

براین اساس، فرابورس نیر روزی پرصعود را پشت سر گذاشت و شاخص کل این بازار با ۳۱۸ واحد افزایش تا رقم ۲۱ هزار و ۸۷۶ واحد صعود کرد.

در این بازار ۵۳۰ هزار معامله به ارزش ۱۰۸ هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال انجام شد.

بررسی معاملات فرابورس نشان می‌داد که شاخص کل این بازار ۱.۴۸ درصد رشد کرده و تعداد نماد‌های مثبت این بازار ۱۸۵ و تعداد نماد‌های منفی ۷۷ نماد بوده است.

پتروشیمی مارون، پلمیرآریاساسول، پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری صبا تامین، سرمایه گذاری مالی صادرات و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نماد‌ها تاثیر مثبت و در مقابل بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده