تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۳۲
بازدید: ۳۰۵
کد خبر: ۲۲۳۵۰۱
سرویس خبر : انرژی

سوء مدیریت در بحران آب قابل حل است

‌می‌متالز - نماینده مردم قائنات در مجلس گفت: چالش آب در وزارت نیرو به دلیل سوء مدیریت است من اعتقاددارم این توانمندی در محرابیان وجود دارد که با مدیریت صحیح مشکل آب حل شود.

به گزارش می‌متالز، سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در مورد کابینه معرفی‌شده به مجلس اظهار کرد: کابینه آقای رئیسی به‌مثابه همان‌که مقام معظم رهبری در مورد مجلس فرمودند جوانان در کنار پیشکسوتان و منظور از پیشکسوتان همان مدیران و انسان‌های مجرب، کاربرد و مدبری است که در یک بازده زمانی در حوزه مدیریتی خود موفق بودند و نامشان را توانسته‌اند به نیکی در تاریخ ثبت کنند.
وی با اشاره به حضور جوانان در کابینه بیان کرد: در کابینه معرفی‌شده به مجلس نکاتی وجود دارد؛ چند تن از وزرا بنا به اقتضای تجربه و حوزه مدیریتی‌شان انتخاب‌نشده‌اند، قطعاً در مجلس در مورد آنان تبادل‌نظر خواهد شد و اگر اتفاق آرا بر این باشد که سکان دست این عزیزان باشد در خدمتشان هستیم وگرنه بعضی از نامزد‌های پست‌های وزارتخانه‌ها، حوزه مدیریتی که به آن‌ها قرار است داده شود را تجربه نکرده‌اند، نه‌تن‌ها در میدان خودش بلکه در میدان‌های مشابه نیز تجربه نکرده‌اند. با توجه به اینکه ما وارد حوزه مدیریتی دولتی می‌شویم کسی در این حوزه می‌تواند موفق باشد که سیستم‌های دولتی، ساختار‌های دولتی را قبلاً امتحان کرده باشد و خودش را ارزیابی کرده باشد.
اسحاقی آب را یک از چالش‌های مهم وزارت نیرو برشمرد و گفت: یکی از چالش‌هایی که در آینده وزارت نیرو دارد، بحث آب هست، کشور در بحث آب روزبه‌روز با بحران‌های بیشتری مواجه می‌شود، اگر امروز در خوزستان مشکل‌داریم بحث آب هست چالش در حوزه آب بخشی به خشک‌سالی و بخشی به سوء مدیریت‌ها مربوط می‌شود که درگذشته بوده است. من اعتقاددارم باوجود محرابیان آن خلل سوء مدیریت پُر و جبران خواهد شد.
نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محرابیان در برهه‌ای که وزارت صمت را تجربه کرد، مدیر جوانی بود که از خودش خاطرات خوبی برجا گذاشت. یکی از اتفاقات مبارک در زمان او مشورت با کارشناسان بود. او به نظرات کارشناسی و بحث مشورتی اعتقاد و باور قلبی داشت و این اتفاق در وزارت صمت افتاد.
اسحاقی در پایان تصریح کرد: با توجه به وسعت وزارت نیرو به دلیل فعالیت در حوزه‌های مختلف، برای جبران خلأ و کاستی‌ها در وزارتخانه باید از نظرات صاحب‌نظران و کارشناسان بهره برد و این پتانسیل بسیار ارزشمند یعنی اعتقاد به مشورت و توجه به نظرات کارشناسی در وجود علی‌اکبر محرابیان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده