تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۰
بازدید: ۱۷۴
کد خبر: ۲۲۳۵۸۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

فاطمی امین و خاندوزی برای تصدی وزارتخانه‌های مطبوع مناسب هستند

‌می‌متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کمیسیون صنایع و معادن پس از حضور وزرای پیشنهادی صمت و اقتصاد در این کمیسیون، سید رضا فاطمی امین را برای تصدی وزارت صمت و سید احسان خاندوزی را برای تصدی وزارت اقتصاد مناسب می‌داند.

به گزارش می‌متالز، حجت الله فیروزی با بیان اینکه جلسات مجلس بر اساس یک روند معمول و مشخص بر اساس قانونی داخلی مجلس برگزار می‌شود اظهار کرد: روز گذشته در ابتدا رئیس جمهور وزرای پیشنهادی خود و برنامه‌های آن‌ها را بر اساس توانمندی‌هایشان را بار دیگر معرفی و از آن‌ها دفاع کرد.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های خوب جلسه روز گذشته این بود که رئیس جمهور در جلسه حضور کامل داشتند که از شاید در دوره‌های قبلی به این میزان حضور رئیس جمهور را نداشتیم. این مساله در جای خود پسندیده است.

نماینده استان فارس در مجلس افزود: همچنین در جلسه روز گذشته موافقان و مخافان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات سخنرانی کردند.


برای اظهار نظر در مورد نظر صحن مجلس درباره وزرای پیشنهادی صمت و اقتصاد زود است

فیروزی با بیان اینکه طی روز‌های گذشته و پیش از شروع روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها حضور پیدا کردند، اظهار کرد: برای برآورد وزرای صمت و اقتصاد در صحن هنوز زود است؛ باید موافقان و مخالفان در صحن صحبت کنند تا بتوان معدل نمایندگان در صحن را هم حساب کرد.

وی تصریح کرد: با این حال از آنچه در کمیسیون صنایع و معادن رخ داده بر اساس اطلاعات و شناخت به دست آمده از وزیر پیشنهادی صمت، نظر کمیسیون درباره سید رضا فاطمی امین، وزیر پیشنهادی صمت، مثبت است بنابراین کمیسیون صمت وی را برای تصدی وزارت صمت مناسب می‌داند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره وزیر پیشنهادی اقتصاد هم اظهار کرد: از آنجا که کمیسیون اقتصاد، کمیسیون تخصصی وزارت اقتصاد محسوب می‌شود این کمیسیون باید گزارش تخصصی خود را از ارزیابی وزیر اقتصاد را تهیه و در صحن مجلس ارائه کند. با این حال نظر من و اکثر اعضای کمیسون صنایع و معادن نسبت به احسان خاندوزی برای تصدی وزارت اقتصاد مثبت است.

فیروزی با بیان اینکه برای برخی وزرای پیشنهادی هیچ مخالفی ثبت نام نکرده است، اظهار کرد: تکلیف این وزرا تقریبا مشخص است. وزیر دادگستری و راه و شهرسازی تعداد زیادی (بیش از ۱۰۰ نفر) موافق ثبت نام کرده‌اند، ولی مخالفی ثبت نام نکرده است؛ این افراد وضعیت خیلی خوبی دارند.

وی در پاسخ به این سوال که وزیر پیشنهادی صمت قادر به حل مشکلات عدیده سه حوزه مهم اقتصادی کشور یعنی صنعت، معدن و تجارت است؟ گفت: حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت بسیار گسترده است. هر کدام از حوزه‌های زیرمجموعه آن نظیر صنعت یا معدن و یا بازرگانی نیز خود بسیار گسترده است. برای مثال حوزه خودرو خود در حد یک وزارتخانه است.


رئیس جمهور شخصا روی فاطمی امین نظر دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: بنابراین این حوزه سخت و ماموریت وزیر بسیار مهم است. امیدواریم آقای فاطمی امین که هم مورد وثوق رئیس جمهور بوده و هم تجربه فعالیت در سمت‌هایی، چون معاون وزیر صمت را در کارنامه دارد، بتواند در انجام ماموریت خود موفق باشد. البته یکی از الزامات این موفقیت استفاده از همکاران قوی و همراه است.

فیروزی با تاکید بر اینکه حوزه صمت حوزه‌ای مهم، گسترده و پیچیده است، گفت: این حوزه به صورت مستقیم با زندگی روزمره مردم در ارتباط است بنابراین فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد بنابراین راهی جز موفقیت در این مسیر وجود ندارد.

وی ادامه داد: تلاش جهادی و حرکت با برنامه می‌تواند وزیر آینده صمت را در انجام وظایف خود یاری کند. البته با شناختی که طی حضور فاطمی امین در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاصل شد، وی فرد با انگیزه و با ظرفیت و یکی از وزرایی است که رئیس جمهور شخصا روی او نظر دارد.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده