تاریخ: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۲
کد خبر: ۲۲۶۱۷۳
‌می‌متالز - تعداد ۲۲۵میلیون سهم شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک، پس فردا (چهارشنبه) با نماد معاملاتی "کیمیا تک" در بورس تهران عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش می‌متالز، تعداد ۲۲۵ میلیون سهم شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، چهارشنبه این هفته (۱۷ شهریور) به‌عنوان دهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "کیمیا تک" در بورس تهران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۱۸ هزار و ۸۱۹ تا ۲۳ هزار ریال برای هر سهم و با سهمیه ۱۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین متعهد خرید این نماد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین سرمایه بانک ملت به میزان ۵۰ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه سهام، متعهد عرضه سهامدار عمده کیمیا تک و مشاور عرضه کارگزاری بانک سامان هستند.

گفتنی است تعداد ۲۲۵ میلیون سهم دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک در حالی چهار‌شنبه این هفته عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، ۱۸۰ میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۴۵ میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

این گزارش می‌افزاید: موضوع فعالیت این شرکت سرمایه گذاری در سهام؛ صندوق‌های سرمایه گذاری؛ اوراق مشارکت و سایر انواع اوراق بهادار به منظور کسب انتفاع، سرمایه گذاری در مسکوکات؛ فلزات گرانبها؛ گواهی سپرده بانکی و سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز، سرمایه گذاری در دارایی‌های فیزیکی، پروژه‌های تولیدی و پروژه‌های ساختمانی با هدف کسب انتفاع، ارائه خدمات مرتبط با بازار سرمایه اعم از تضمین نقدشوندگی و بازارگردانی اوراق بهادار؛ تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار؛ مشارکت در ارکان صندوق‌های سرمایه گذاری و دارای سال مالی منتهی به آذر است.

همچنین در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با ۶۶ درصد و سرمایه گذاری آتیه صبا ۳۴ درصد سهام حضور دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط