تاریخ: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۸
کد خبر: ۲۲۶۵۴۹
‌می‌متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۵۰ درصد نیاز کشور به کنسانتره زغال سنگ از معادن و واحد‌های فرآوری خراسان جنوبی تامین می‌شود.

به گزارش می‌متالز، حجت ایمان طلب افزود: سالانه در کشور ۲ و نیم میلیون تن کنسانتره زغال سنگ نیاز است که واحد‌های فرآوری زغال سنگ در شهرستان طبس با تولید یک و ۲ دهم میلیون تن کنسانتره زغال، نیمی از نیاز کشور به این ماده را تامین می‌کنند.

ایمان طلب ادامه داد: همچنین خراسان جنوبی با تولید و تامین ۲ و نیم میلیون تن زغال سنگ خام حدود ۵۶ درصد نیاز کشور به زغال سنگ خام را تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۳۱ معدن زغال سنگ دارای پروانه بهره برداری در استان وجود دارد گفت: ذخیره قطعی زغال سنگ در استان ۸۷۵ میلیون تن است که به دو روش زیرزمینی و روباز استخراج می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان همچنین گفت: این معادن اغلب در دو منطقه پروده و مزینو واقع در شهرستان طبس هستند.

ایمان طلب افزود: از ابتدای امسال بیش از یک و دو دهم میلیون تن زغال سنگ از معادن استان استخراج و حدود ۴۰۰ هزار تن کنسانتره نیز در واحد‌های فرآوری خراسان جنوبی تولید شده است.

ایمان طلب افزود: در معادن زغال سنگ خراسان جنوبی حدود ۶ هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده