تاریخ: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۵۶
کد خبر: ۲۲۶۹۳۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:
‌می‌متالز - فاطمی امین گفت: تا سال ۱۴۰۴ باید صادرات غیر نفتی ایران را دو برابر کنیم، صادرات از طریق کشور‌های همسایه همانند افغانستان، پاکستان و دیگر کشور‌ها در اولویت و جزو پروژه مورد تاکید ما است.

به گزارش می‌متالز، «سید رضا فاطمی امین» امروز (۱۹شهریور) در جریان سفر رئیس جمهوری و هیات همراه به از کارخانه کویر تایر بیرجند، بازدید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از این کارخانه با بیان اینکه لاستیک سنگین کشور بیشتر وارداتی است، افزود: تقدیر ویژه از مدیرعامل شرکت کویرتایر داریم چراکه این شرکت کار اصلی آن تولید تایر بوده است، اما اکنون ماشین ساز حرفه‌ای در حوزه لاستیک سازی شده است.

فاطمی امین با بیان اینکه صادرات ایرن نباید تنها تایر باشد بلکه باید صادرات فناوری و ماشین آلات باشد، تصریح کرد: در این راستا وزارت صمت توسعه شرکت کویر تایر را حمایت می‌کند، این شرکت اگر برای صادرات و احداث خط تولید در کشور‌های دیگر برنامه‌ای داشته باشند ما قطعا آن‌ها را حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به ترغیب سرمایه گذاران در بخش تولیدی کشور، گفت: برای تمام شهرستان‌های کشور تا پایان امسال یک برنامه تخصصی برای بخش صنعت، معدن و تجارت همان شهرستان‌ها به ویژه شهر‌های خراسان جنوبی تهیه خواهیم کرد که فرصت ها، مشکلات و رویداد‌هایی که باید محقق شود کاملا مشخص خواهد شد.

وزیر صمت ادامه داد: افق اجرایی این برنامه سه ساله است، تمرکز وزارت صمت این است که شهرستان‌ها چه زیرساخت‌ها و یا چه کمبود‌هایی دارند و یا چه مشوق‌هایی باید برای ورود سرمایه گذاران داشته باشیم

وی با اشاره به پتامسیل‌های مرزی کشور تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۴ باید صادرات غیر نفتی ایران را دو برابر کنیم، حوزه صادرات یکی از مهمترین اهداف وزارت صمت است و کشور‌های افغانستان، پاکستان و دیگر کشور‌ها در اولویت بوده و این پروژه مورد تاکید ما اس

منبع: ایکوپرس

مطالب مرتبط