تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۹
کد خبر: ۲۲۷۱۴۵
‌می‌متالز - در برخی مناطق مشتریان لندکروز باید تا چهار سال منتظر دریافت خودروی خود بمانند. به نقل از موتور وان، وجود تقاضای بالا و محدودیت‌های گسترده فروش از طرف تویوتا باعث شده طرفداران لندکروز جدید با صف عجیبی برای تحویل گرفتن خودروی محبوب خود مواجه شوند.

به گزارش می‌متالز، طبق اعلام تویوتا به دلیل کمبود قطعه، تولید لندکروز که از ماه قبل متوقف شده بود این ماه نیز از سر گرفته نخواهد شد. تا پیش از توقف، ظرفیت خط تولید لندکروز تویوتا برای ۱۲ ماه بعد پر شده بود و تخمین زده شده خریداران در برخی مناطق به ویژه استرالیا که تعداد عرضه محدود است، مجبورند تا چهار سال در صف بمانند.

هرچند لندکروز جدید قرار نیست در بازار آمریکا عرضه شود، با این حال تویوتا نسخه مشابه لندکروز در برند لوکس خود یعنی لکسوس ال‌ایکس را برای عرضه در بازار آمریکا و کانادا در نظر گرفته است. علاوه بر آمریکا، نسخه جدید لندکروز در بسیاری از دیگر مناطق از جمله اروپا نیز عرضه نخواهد شد و قرار است تنها در مناطق محدودی از جمله ژاپن، شرق آسیا و خاورمیانه در دسترس باشد.

این خودرو با قابلیت بالاتر در عبور از موانع طبیعی، بیشتر برای طرفداران آفرود طراحی شده و این توانایی را دارد تا از شیب‌هایی تا حدود ۳۲ درجه عبور کند. این خودرو دارای موتور نیرومندی است که توان ۴۱۰ اسب بخاری را برای آن فراهم می‌کند.

تقریبا هفت ثانیه طول خواهد کشید تا سرعت این خودرو از صفر کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

قیمت این محصول ۴۲ هزار و ۳۴۵ پوند اعلام شده که ۲هزار پوند گران‌تر از نسل قبلی است. برای نمونه‌های آپشنال که دارای سیستم کنترل دمای درون خودرو مبتنی بر وضعیت آب و هوای بیرونی، قفل دیفرانسیل عقب و گرمکن‌های صندلی هستند قیمت به ۵۷ هزار و ۴۹۰ پوند افزایش پیدا می‌کند. نمونه آپشنال همچنین دارای افزونه‌های مشکی رنگ جانبی و لنز‌های جدید چراغ هستند.

منبع: دنیای اقتصاد