تاریخ: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۸
کد خبر: ۲۳۱۲۳۴
آمار اشتغال آمریکا اوضاع را به هم ریخت؛
‌می‌متالز - در روزی که گذشت قیمت بیت کوین به ۵۶هزار دلار رسید و قیمت طلا نیز روند صعودی داشت.

به گزارش می‌متالز، قیمت طلا در معاملات دیروز با افزایش قیمت به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته رسید. گزارش مشاغل آمریکا یکی از آمار‌های مهم بود که اگر نتیجه بدی داشت می‌توانست برای طلا خبر خوبی باشد. این اتفاق رخ داد و آمار اشتغال کمتر از حد انتظار بود

داده‌ها نشان داد: اقتصاد ایالات متحده در ماه سپتامبر با سرعتی بسیار کمتر از آنچه انتظار می‌رفت اشتغال ایجاد کرد، این یک نشانه بدبینانه در مورد وضعیت اقتصاد آمریکا است وزارت کار روز جمعه گزارش داد که اشتغال بخش غیرکشاورزی در این ماه تنها ۰۰۰ ۱۹۴افزایش یافته است در حالی که داوجونز ۵۰۰۰۰۰  نفرتخمین زده بود. البته گزارش نشان داد اشتغال در بخش خصوصی رشد داشته و انچه موجب عقب ماندگی اشتغال از هدف شده کاهش اشتغال در بخش دولتی بوده است. در واکنش به این آمار قیمت طلا ۲۰ دلار رشد کرد، اما همزمان نرخ بهره اوراق خزانه داری آمریکا نیز بالا رفت که این اتفاق سرعت رشد طلا را گرفت.

اورت میلمن، متخصص فلزات گرانبها اعتقاد دارد:قیمت طلا نسبت به داده‌های اقتصادی بسیار حساس بوده است. با عین حال دو حوزه‌ای که تقاضای امن را از طلا دور می‌کند، بازار اوراق قرضه و ارز‌های رمزنگاری شده است.

آخرین معاملات آتی طلا در دسامبر (دی) ۰.۷۰ دلار افزایش یافت و به ۱۷۵۹.۹۰ دلار رسید. نقره دسامبر آخرین بار ۰.۱۴۲ دلار افزایش یافت و به ۲۲.۸۰ دلار در هر اونس رسید. اتفاقات دیروز سبب شد که بار دیگر شکستن سقف قیمت هزار و ۸۰۰ دلار برای طلا بسیار نزدیک باشد، تهدید رکود تورمی می‌تواند باعث موفقیت این فلز گرانبها شود.

رکود تورمی، چشم انداز اقتصادی با تورم بالا همراه با کندی رشد اقتصادی، می‌تواند همان چیزی باشد که طلا به آن نیاز دارد. بر اساس گزارش اخیر کیتکو نیوز، رکود تورمی می‌تواند عامل اصلی طلا برای شکستن سطح هزار و ۸۰۰ دلار باشد.

 

تله برای قیمت بیت‌کوین/ قیمت طلا دلخوش شد

دامی برای خرس‌ها

بیت کوین (BTC) ممکن است برای نگه داشتن سطح ۵۰ هزار دلار در حال مبارزه باشد، اما آخرین حرکت آن می‌تواند «نهایی»‌ترین ابزار برای تلافی خرس‌ها باشد.

معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital، جدیدترین اقدام قیمت BTC را به عنوان «آخرین دام خرس» توصیف کرد.

این تحلیلگر رنج بیشتری را برای خرس‌های بیت کوین پیش بینی می‌کند.

پس از رسیدن به ۵۰ هزار دلار برای اولین بار در یک ماه، بیت کوین بار دیگر منبع بحث‌های شدید بین شرکت کنندگان در بازار است.

تله برای قیمت بیت‌کوین/ قیمت طلا دلخوش شد

منبع: دنیای بورس