تاریخ: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۵
کد خبر: ۲۳۱۴۶۵
‌می‌متالز - درحالی حدود ۲ ماه از حضور رستم قاسمی در وزارت راه و شهرسازی می‌گذرد که خبر می‌رسد معاونان حمل‌ونقل این وزارتخانه به‌زودی تغییر می‌کنند.

به گزارش می‌متالز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی حدود ۲ ماهی است که به‌عنوان چهارمین وزیر راه و شهرسازی ایران کار خود را در ساختمان دادمان آغاز کرده است. طبق روال وزرای پیش از وی، انتظار می‌رفت تغییرات مدیریتی در سطح معاونان با توجه به برنامه‌های دولت در اسرع وقت عملیاتی شود.
اما با وجود این تا امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۰ فقط یکی از معاونان وزیر راه و شهرسازی یعنی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهر‌های ایران به‌واسطه برخی مسائل تغییر کرده است و این شرکت اکنون توسط سرپرست اداره می‌شود. از هفته‌های گذشته نیز بحث رفتن هابیل درویش مدیرعامل اسبق مترو به شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور مطرح شده است.

از سوی دیگر گمانه‌زنی‌هایی در رابطه با معاونان حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی مطرح شده‌اند که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

سازمان بنادر و دریانوردی: گفته می‌شود علی‌اکبر صفایی مدیرعامل اسبق شرکت ملی نفتکش گزینه نهایی برای مدیرعاملی این سازمان است. صفایی اسفندماه سال ۹۱ و در فاصله چند ماه مانده تا اتمام عمر دولت دهم به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفتکش منصوب شد. وی مهرماه سال ۹۵ جای خود را به کیان‌ارثی داد. صفایی پیش از رفتن به شرکت ملی نفتکش، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بود.

محمد راستاد مدیرعامل کنونی سازمان بنادر و دریانوردی شهریور ماه سال ۹۶ با حکم عباس آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی به‌عنوان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر منصوب شده بود.

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای: در زمان حاضر داریوش امانی رئیس این سازمان است. وی اوایل اسفند سال گذشته پس از بازنشسته شدن عبدالهاشم حسن‌نیا، از سوی وزیر سابق راه و شهرسازی به‌عنوان رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای منصوب شد. گفته می‌شود معاون کنونی حمل‌ونقل وزیر گزینه اصلی برای ریاست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است. شهرام آدم‌نژاد آبان‌ماه سال ۹۷ از سوی وزیر وقت راه و شهرسازی به‌عنوان معاون حمل‌ونقل منصوب شده بود. وی پیش از این مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری بود.

همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که شهریار افندی‌زاده رئیس اسبق سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز به‌عنوان یکی از گزینه‌های معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی مطرح است.

سازمان هواپیمایی کشوری نیز که طی سه ماه اخیر در بلاتکلیفی محض قرار داشته است قرار است در رأس مدیریتی خود مدیرعامل یک ایرلاین را ببیند.

منبع: خبرگزاری تسنیم