تاریخ: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۰۴
کد خبر: ۲۳۱۵۵۷
‌می‌متالز - رئیس اداره برق کهریزک از کشف و ضبط ۴۷ دستگاه ماینر ارز دیجیتال از چاه منتهی به اتاقک زیرسطحی در کهریزک خبر داد.

به گزارش می‌متالز، با اشاره به کشف ۴۷ ماینر تولید ارز دیجیتال در کهریزک اظهار داشت: پیرو گزارش واصله از عوامل انتظامی و امنیتی شهرستان ری عوامل اداره برق کهریزک به کارگاه آسیاب پلاستیک در این منطقه مراجعه و مشترک تولیدکننده ارز دیجیتال را شناسایی کردند.

وی افزود: در این کارگاه دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال در یک اتاقک زیرسطحی که به‌وسیله ۲ حلقه چاه به فضای کارگاهی آسیاب پلاستیک مرتبط شده بود، نگهداری و استفاده می‌شد.

رئیس اداره برق کهریزک در ادامه گفت: یکی از چاه‌ها مکنده و دیگری دمنده بوده است که باعث شده است گردش هوای خوبی در کارگاه زیرسطحی ایجاد شود و ماینر‌ها به‌خوبی خنک می‌شدند.

شهبازی تصریح کرد: بررسی‌ها جهت تشخیص عوامل مربوطه ادامه دارد، اما در همان ساعات اولیه تمامی ماینر‌ها از محل کشف و ضبط و برق مجموعه قطع شد.

وی ادامه داد: محاسبات مصارف با نرخ ارز دیجیتال در این کارگاه که نرخ بالایی است در حال انجام است و به‌زودی اعلام خواهد شد.

رئیس اداره برق کهریزک در ادامه با بیان اینکه سوابق مصرف این اشتراک نشانگر فعالیت بیش از یک‌ساله این کارگاه است تأکید کرد: میزان برق مصرفی این کارگاه به‌طور تقریبی برابر با مصرف ۶۰ منزل مسکونی در هر لحظه است.

شهبازی در پایان خاطرنشان کرد: تمام اقلام مکشوفه از این کارگاه کشف و ضبط شده است و انرژی مصرفی یک‌ساله محاسبه و از متولیان دریافت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم