تاریخ: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۳۷
کد خبر: ۲۳۱۶۶۰
رصد بازار خودرو‌های داخلی؛
‌می‌متالز - ​رصد بازار پرتیراژ‌های ایران‌خودرو از افت ۱ تا ۲ میلیونی قیمت محصولات این شرکت در بازار امروز ۱۹مهر ۱۴۰۰ حکایت دارد.

به گزارش می‌متالز، ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که همزمان با نوسان رو به پایین دلار، پرتیراژ‌های ایران خودرو نیز امروز افت قیمت را تجربه کردند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان نرخ دلار امروز موجب شد تا بازار ایران خودرویی با افت قیمت مواجه شوند، اما در کنار افت قیمت دلار نبود تقاضا نیز بر نزولی شدن قیمت خودرو در بازار اثرگذار بوده است.

از سوی دیگر انتظار این روز‌ها بیش از هرعامل دیگری در معاملات بازار اثرگذار بوده است. انتظار برای مشخص شدن وضعیت طرح ساماندهی خودرو از یک سو و نامشخص بودن زمان آغاز دور جدید مذاکرات از سوی دیگر از جمله دلایلی است که فعالان بازار سردرگمی در بازار خودرو را به آن‌ها نسبت می‌دهند.

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، «پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار»، «سمند LX با موتور EF۷» و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX با موتور EF۷» و «دنا معمولی» در بازار افت دو میلیونی قیمت داشته اند و «رانا پلاس»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک»، «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» و «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» افت یک میلیونی قیمت را در بازار تجربه کردند و «سمند سورن پلاس» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» بدون تغییر قیمت در بازار قیمت خوردند.

با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته می‌توان گفت قیمت «سمند LX با موتور EF۷» امروز در بازار به ۲۶۳ میلیون تومان رسید و «دنا معمولی» نیز در بازار ۳۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات ایران خودرو امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» با افت یک میلیونی در بازار ۲۵۰ میلیون تومان معامله شد و قیمت «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز در بازار به ۲۹۴ میلیون تومان رسید، اما مدل صندوقدار این خودرو امروز بدون تغییر در بازار ۲۸۸ میلیون عرضه شد.

ارزیابی‌های صورت گرفته نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز امروز افتی یک میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به ۴۶۷ میلیون تومان رسید. با توجه به روند بازار می‌توان گفت «رانا پلاس» نیز امروز افتی یک میلیونی داشت و قیمت آن به ۲۷۱ میلیون تومان در بازار رسید.

در مقابل خودرو‌هایی که امروز افت قیمت داشتند «سمند سورن پلاس» امروز در بازار بدون تغییر و با قیمت ۳۱۱ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط