تاریخ: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۹
کد خبر: ۲۳۱۷۸۴
‌می‌متالز - بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که پس از تحقیقات صندوق بین المللی پول در مورد اتهامات کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل این صندوق، وی به احتمال زیاد صندلی ریاست این صندوق را همچنان حفظ خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که ایالات متحده به صندوق بین المللی پول تأکید کرده است که قصد ندارد برای استعفای کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل این صندوق به دلیل رسوایی مربوط به بانک جهانی در زمان ریاست وی در سال ۲۰۱۸ تلاشی انجام دهد.

در این گزارش آمده است که پس از تحقیقات صندوق بین المللی پول در مورد اتهامات جورجیوا، وی به احتمال زیاد صندلی ریاست این صندوق را همچنان حفظ خواهد کرد.

در گزارش رویترز نیز آمده است: هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول روز دوشنبه پس از بررسی ادعا‌ها مبنی بر تحت فشار قرار دادن کارکنان بانک جهانی در سال ۲۰۱۸ برای تغییر داده‌های اقتصادی به نفع چین، حمایت کامل خود از جورجیوا ابراز کرد.

اما جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داد که به دقت اقدامات این صندوق را زیر نظر خواهد گرفت و هرگونه واقعیت یا یافته جدید را ارزیابی خواهد کرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه برای تقویت یکپارچگی و اعتبار داده‌ها در صندوق بین المللی پول شد.

بر اساس این تحقیقات، جورجیوا در زمان ریاست خود بر بانک جهانی، فشار غیرقانونی بر کارکنان خود اعمال کرده است تا داده‌ها را در گزارش اصلی این بانک دستکاری کنند و فضای کسب و کار در چین را مطلوب‌تر نشان دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم