تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۰۰
کد خبر: ۲۳۶۸۰۷
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۷۴۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۷۴۵ میلیارد تومان در بیش از ۵۱۹ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳ هزار و ۴۸۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۸۶ هزار و ۹۷۲ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، گسترش نفت و گاز پارسیان و بورس اوراق بهادار تهران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۳۶۴ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۹۳۱ میلیارد تومان در ۲۳۸ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۱۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، بیمه اتکایی امین و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده