تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۰۶
کد خبر: ۲۳۶۹۳۰
معاون محیط زیست انسانی اداره کل محیط زیست استان کردستان:
‌می‌متالز - معاون محیط زیست انسانی محیط زیست کردستان گفت: تنها واحد بزرگ صنعتی استان که از سوخت مازوت به صورت ترکیبی با گاز طبیعی با نسبت ۵۰ درصد استفاده می‌کند سیمان بیجار است.

به گزارش می‌متالز، اقبال حمیدی در جواب سؤال خبرنگار، در مورد میزان کنونی مازوت سوزی در صنایع استان اظهار کرد: تنها واحد بزرگ صنعتی استان که از سوخت مازوت به صورت ترکیبی با گاز طبیعی با نسبت ۵۰ درصد استفاده می‌کند، سیمان بیجار است که بر اساس دستور العمل طرح‌های مشمول نصب سیستم پایش آنلاین، دارای سیستم آنلاین بوده و توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان کنترل می‌شود.

وی افزود: در صورت ایجاد آلایندگی بیش از استاندارد تعریف گاز‌ها و ذرات خروجی دودکش صنایع و احراز این واحد صنعتی، توسط اداره پایش یا گزارش ایجاد آلودگی توسط محیط زیست شهرستان بیجار بلافاصله مراتب جهت کاهش، توقف فعالیت یا بررسی و کنترل به مسوولین کارخانه سیمان اطلاع رسانی خواهد شد.

حمیدی ادامه داد: سایر صنایع استفاده کننده از مازوت یا نفت کوره در استان کردستان کارخانجات آسفالت و یا کوره‌های آجرپزی هستند که در سال‌های اخیر اکثر آن‌ها گاز سوز شده و روند تغییر سوخت بقیه آن‌ها از مازوت به گاز طبیعی در شرف انجام است.

معاون محیط زیست انسانی محیط زیست کردستان عنوان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست و واحد‌های تابعه استان در راستای وظایف نظارتی و رسالت سازمانی و به استناد قوانین موضوعه حفاظت و بهسازی محیط زیست، آیین نامه نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و قانون هوای پاک ضمن پایش‌های مستمر به محض مشاهده آلودگی با تذکر شفاهی و صدور اخطاریه‌های کتبی مراتب حذف و کنترل آلودگی را به مالک واحد ابلاغ کرده و اجرای شرایط استاندارد واحد را رصد خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

مطالب مرتبط