تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۲۲
کد خبر: ۲۴۳۹۸۰
‌می‌متالز - بلومبرگ: Nico Paraskevas رئیس سابق واحد بازاریابی مس شرکت Glencore، پس از سرمایه گذاری در استارت‌آپ تجارت فلزات دیجیتال، به عنوان مشاور ارشد به Open Mineral پیوست.

به گزارش می‌متالز، سخنگوی Open Mineral در بیانیه‌ای اعلام کرد: Paraskevas که در اوایل سال گذشته در طی یک تغییر ساختار مدیریتی، گلنکور را ترک کرده بود، در کنار Kareem Barbir رئیس سابق بخش تجارت کنسانتره فلزات در Concord Resources به این شرکت می‌پیوندد. او تأیید کرد که Paraskevas یکی از نامزد‌های اصلی برای اداره گلنکور قبل از تصدی Gary Nagle بوده و در آخرین دوره مالی شرکت Open Mineral بدون تعیین درصد سهام مشارکت کرده است.

این استخدام رتبه ارشد Open Mineral مستقر در سوئیس را تقویت می‌کند چراکه این شرکت به دنبال افزایش حجم معاملات لحظه‌ای در پلتفرم دیجیتالی خود است که در سال ۲۰۱۷ با هدف دور کردن صنعت معدنکاری از معاملات فیزیکی و کاغذی راه‌اندازی شده است. این شرکت گفت اکنون بیش از ۹۰۰ شرکت معدنی و فلزی از ۴۰ کشور جهان در این پلتفرم ثبت شده اند.

شرکت Open Mineral توسط تجار سابق گلنکور Boris Eykher و Ilya Chernilovskiy راه‌اندازی شده و سرمایه‌گذاران جدیدی از جمله شرکت Mubadala Investment و Statkraft و Lingfeng Capital در دور بعد و در سال گذشته جذب آن شدند.

علیرغم تمایل صنعت معدنکاری به معاملات کاغذی نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پیشرو شروع به روی آوردن به پلتفرم‌های دیجیتالی کرده اند که سریع‌تر، ارزان‌تر، شفاف‌تر و ایمن‌تر هستند.

بورس فلزات لندن که شاخص قیمت‌های آتی جهانی را برای این صنعت تعیین می‌کند به دنبال راه‌اندازی یک پلتفرم معاملات فیزیکی لحظه‌ای برای آلومینیوم در اوایل سال ۲۰۲۲ است. این بورس در حال توسعه این سیستم با Metalshub، یک استارت‌آپ دیجیتالی است که توسط دو مدیر سابق آنگلو آمریکن تأسیس شده است.

منبع: کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی

عناوین برگزیده