تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۷
کد خبر: ۲۴۴۵۱۵
‌می‌متالز - سیستم پرداخت جهانی پی پل به زودی ارز مجازی خود با عنوان «پی پل کوین» را با پشتوانه دلار منتشر خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، سیستم پرداخت جهانی پی پل آماده راه‌اندازی ارز مجازی مخصوص به خود می‌شود. خوزه فرناندز، رییس بخش ارز مجازی پی پل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما به‌دنبال یک ارز باثبات هستیم و با مسوولین مربوطه دراین‌رابطه همکاری می‌کنیم».

این شرکت به‌دنبال ایجاد یک ارز باثبات به پشتوانه یک ارز رایج یا یک کالای باارزش است.

این تصمیم پی پل برای راه‌اندازی یک ارز باثبات اولین‌بار توسط استیو موزر در اپلیکیشن پرداخت آن کشف شد. طبق یافته‌های این توسعه‌دهنده، این ارز مجازی «پی پل کوین» نام دارد و پشتوانه آن دلار خواهد بود.

طبق گفته یکی از سخنگو‌های پی پل، این ارز در حال ساخت در قالب بلاک چین شرکت و در بخش ارز‌های مجازی و دیجیتال است و نام و ویژگی‌های آن احتمالاً تغییر خواهند کرد.

این اولین قدم در جهت رسیدن به فناوری ارز مجازی برای پی پل نیست. این شرکت اخیراً امکانات جدیدی برای خرید، نگهداری و پرداخت با ارز‌های مجازی ایجاد کرده‌است.

رییس بخش ارز مجازی پی پل گفت: «ارز مجازی که پی پل از آن استفاده می‌کند، باید انواع پرداخت‌ها را پشتیبانی کند، امنیت بالایی داشته باشند و همچنین در قالب چارچوب‌های نظارتی موجود جای گیرد».

غیر از پی پل، سایر غول‌های فناوری دنیا مانند پلتفرم‌های متا با نام سابق فیس‌بوک هم به دنبال راه‌اندازی ارز‌های باثبات خود هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده