تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۲۵
کد خبر: ۲۴۴۶۳۹
‌می‌متالز - معاملات امروز بازار سهام در حالی نیمه خود را پشت سر می‌گذارد که شاخص کل امروز بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته و با اندکی رشد همچنان در کانال یک میلیون و ۳۳۵ هزار واحدی قرار دارد.

به گزارش می‌متالز، معاملات امروز بازار سهام در حالی نیمه خود را پشت سر می‌گذارد که شاخص کل امروز بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته و با اندکی رشد همچنان در کانال یک میلیون و ۳۳۵ هزار واحدی قرار دارد. با وجود افت ناچیز شاخص کل، شاخص کل هم‌ وزن وضعیت بهتری دارد و بیش از ۰٫۲ درصد افزایش یافته است. موضوعی که می‌تواند یک نکته مثبت در مورد بازار امروز باشد.

در معاملات امروز نماد‌های نوری، شبندر و غکورش بیشترین تاثیر مثبت و شپدیس، تاپیکو و مبین بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. ارزش معاملات هم در دو ساعت نخست معاملات بازار بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان بود.

برزو حق‌شناس، کارشناس بازار سهام در این باره گفت: نکته بسیار خوب و امیدوارکننده بازار این است که علی رغم اینکه شاخص کل وضعیت خوبی ندارد شاخص هم وزن قوی‌تر ظاهر شده و ۸۶۴ واحد مثبت است.

وی ادامه داد: این نشان‌دهنده اقبال سهم‌های کوچک است. بازار به سمت شناسایی کف‌های قطعی پیش می‌رود و من به آینده بازار امیدوارم. البته مثبت‌ها قوی نیستند. حجم معاملات زیاد نیست و ارزش معاملات خرد کم است. ولی پول هوشمندی در بازار می‌بینم.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده