تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۶
کد خبر: ۲۴۴۷۹۸
‌می‌متالز - شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال در سال ۲۰۲۱ میلادی، بالاترین سود سالانه را از زمان تأسیس ثبت کرد.

به گزارش می‌متالز، شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال (Advanced Petrochemical) در سال ۲۰۲۱ میلادی در پی افزایش فروش پلی‌پروپیلن موفق به ثبت بالاترین سود سالانه از زمان تأسیس شد.

این شرکت عربستانی طی ارائه گزارش عملکردش به شرکت بورس عربستان (تداول) گفت: سود خالص شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال در سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به سال پیش از آن با ۳۷ درصد افزایش به ۸۱۵ میلیون ریال سعودی (۲۱۷ میلیون دلار) رسید، این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۹۶ میلیون ریال سعودی بود.

این اتفاق بیشتر در پی افزایش ۵۱ درصدی در فروش پلی‌پروپیلن شرکت پتروشیمی اَدونسد پتروکمیکال رخ داده است.

مجموع درآمد‌های این شرکت پتروشیمی عربستان در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۹۸۵ میلیون ریال رسید که نسبت به دوره مشابه ۵۶ درصد افزایش نشان می‌دهد که دلیل آن سود‌های محقق نشده سرمایه‌گذاری در سهام طی دوره بوده است.

این افزایش با وجود بعضی از مشکلات از جمله کاهش سهمش در شرکت وابسته به شرکت اس‌کی ادونسد (SK Advanced) کره جنوبی و قیمت‌های بالاتر خریداری محصولات پروپان و پروپیلن و عوامل دیگری که منجر به افزایش هزینه‌ها شد، پدید آمده است.

اَدونس پلی‌الفین یک سرمایه‌گذاری مشترک بین اَدونس گلوبال اینوستمنت متعلق به شرکت اَدونس پتروکمیکال عربستان و اس‌کی گس پتروکمیکال کره جنوبی است.

این شرکت اعلام کرد که تامین مالی این طرح ۲۵ درصد از طریق سهامداران خواهد و باقیمانده هزینه پروژه افزون بر وام صندوق توسعه بین‌المللی عربستان، ازسوی اَدونس پلی‌الفین به شکل وام از وام‌دهندگان تجاری تأمین می‌شود.

اَدونس پتروکمیکال عربستان هم‌اکنون در شهرک صنعتی الجبیل در حال فعالیت است، در حالی که شرکت تابعه آن در کره جنوبی اس‌کی اَ دونسد در اولسان پروپیلن تولید می‌کند.

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده