تاریخ: ۲۳ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۴
کد خبر: ۲۴۴۹۷۰
‌می‌متالز - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: امکان تمدید یا اجرای آن برای سال آینده فعلا وجود ندارد و معمولا این طرح را هر سه یا چهار سال یک بار اجرا می‌کنند. از این رو بهتر است رانندگان از فرصت پیش آمده استفاده کرده و زودتر نسبت به واریز مبلغ جرایم اقدام کنند.

به گزارش می‌متالز، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که طرح بخشودگی دوبرابری جرایم رانندگی تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن تمدید نخواهد شد.

سردار سیدکمال هادیان فر در حاشیه ششمین رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور که صبح امروز در شهرک آزمایش برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران درباره اینکه چه تعداد از خودرو‌های حادثه رخ داده در محور بهبهان تولید داخل بودند که ایربک شان باز نشد، گفت: متأسفانه در این حادثه بخش قابل توجهی از خودرو‌ها تولید داخل بودند و خودرو‌هایی هم که در سال‌های اخیر تولید شدند حتما باید ایربک داشته باشند. من دستور دادم که حتما بررسی شود که چرا ایربک این خودرو‌ها باز نشد.

وی درباره تقویت توان تحرک پلیس نیز گفت: متوسط پیمایش خودرو‌های پلیس بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار کیلومتر است که با توجه به گشت زنی‌های پلیس این امر طبیعی است؛ البته ما با اضافه کردن خودرو‌های جدید به ناوگان خودرویی به دنبال تقویت توان تحرکت و افزایش گشتی‌ها هستیم. ما با اقداماتی که انجام داده ایم توانسته ایم از ۹۰ هزار کیلومتر واحد گشت به ۷۰ هزار کیلومتر برسیم.

هادیان فر در پاسخ به پرسشی درباره بخشش جرایم دو برابری ناشی از دیرکرد در پرداخت جریمه‌های رانندگی نیز گفت: سال گذشته از مجلس درخواست کردیم که با این بخشودگی موافقت کرد که علیرغم اینکه عدد این جرایم حدود ۳۵۰۰ میلیارد بود، اما مجلس موافقت کرد. از این رو تمامی خودرو‌هایی که جریمه شان مشمول دو برابری شده است تا پایان دی ماه فرصت دارند که این مبلغ را پرداخت کنند در غیر این صورت دوباره باید همان مبلغ دو برابری را بپردازند.

آیا در سال آینده نیز امکان بخشودگی مبلغ این جرایم وجود دارد یا خیر؟

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در سال آینده نیز امکان بخشودگی مبلغ این جرایم وجود دارد یا خیر؟، اظهار کرد: من این درخواست را روز گذشته در مجلس مطرح کردم که گفتند امکان تمدید یا اجرای آن برای سال آینده فعلا وجود ندارد و معمولا این طرح را هر سه یا چهار سال یک بار اجرا می‌کنند. از این رو بهتر است رانندگان از فرصت پیش آمده استفاده کرده و زودتر نسبت به واریز مبلغ جرایم اقدام کنند.

وی درباره رضایت پلیس راهور از بودجه سال ۱۴۰۱ نیز گفت: پیش بینی‌های خوبی در رابطه با بودجه برای پلیس راهور در سال آینده شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)

عناوین برگزیده