تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۹:۴۶
کد خبر: ۲۵۸۱۷۷
‌می‌متالز - نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: حذف ارز ترجیحی و ۴۲۰۰ تومانی در طولانی مدت به نفع کشور خواهد بود که به همین منظور باید با برنامه‌ریزی‌های مدون و کارشناسانه از پیامد‌های منفی آن جلوگیری شود.

به گزارش می‌متالز، بهروز پورسلیمان اظهار داشت: حذف ارز ترجیحی و ۴۲۰۰ تومانی در طولانی مدت به نفع کشور خواهد بود که به همین منظور باید با برنامه‌ریزی‌های مدون و کارشناسانه از پیامد‌های منفی آن جلوگیری شود تا از متضرر شدن اقتصاد کشور جلوگیری به عمل آید.

وی بیان کرد: ارز ترجیحی آفت اقتصادی در کشور است و باید برنامه‌های مدون در راستای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز انجام یابد تا بتوانیم سیاست‌های منفی پرداخت ارز ترجیحی را از بین ببریم تا بتوانیم از بروز مشکلاتی همچون اختلاس در کشور جلوگیری به عمل آوریم و اجازه ندهیم رانت در کشور به خاطر ارز ترجیحی افزایش یابد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: نیازمند اقدامات جهادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور هستیم چرا که در حال حاضر کلاهبرداری‌های میلیاردی و احتکار کالا‌های اساسی در کشور نیازمند اتخاذ تصمیمات اساسی و مهم هستیم تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

پورسلیمان اظهار کرد: ارز‌های چندگانه زمینه بروز مشکلات همچون اختلاس در کشور را ایجاد کرده و به همین منظور نیازمند مدیریت اساسی در این زمینه هستیم چرا که پیامد‌های حذف فوری ارز ترجیحی باید مدیریت شود و ساز و کار اقتصادی در حال حاضر با توجه به شرایط موجود فراهم نشده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه هیچ برنامه مدون اقتصادی در این زمینه وجود ندارد و افکار سلیقه‌ای در این زمینه حاکم است که امری لازم و ضروری است تا برسیاست‌های اشتباه پرداخت ارز ترجیحی خط بطلان کشیده شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: از ۲۰ سال گذشته تاکنون تلاش برای حذف ارز ترجیحی با جدیت ادامه دارد و امری لازم و ضروری است برای ساماندهی و برای حذف آن نتیجه مطلوبی برسیم که نیازمند پیش‌بینی‌های لازم برای بهبود معیشت مردم هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده