تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۳۸
بازدید:۹۱
کد خبر: ۲۶۳۳۸۴

تعداد امضا‌های استیضاح فاطمی امین به حدنصاب قانونی برای اعلام وصول نرسیده است

‌می‌متالز - نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به «تعداد امضا‌های استیضاح وزیر صمت» به حدنصاب قانونی برای اعلام وصول در صحن علنی مجلس نرسیده است، گفت: طرح استیضاح هنوز اعلام وصول نشده و برخی با اعلام زودهنگام این موضوع با انگیزه‌های سیاسی به دنبال مدیریت مجلس از بیرون هستند.

به گزارش می‌متالز، محمدحسن آصفری در مورد عملکرد وزارت صمت، بیان کرد: امروز مقصر اصلی وضعیت بازار آقای فاطمی امین نیست، زیرا او یک ویرانه‌ای را در حوزه بازار تحویل گرفته است که سامان بخشیدن به آن نیازمند زمان بیشتری است.

وی بابیان این‌که فشار ناشی از تحریم‌ها و مشکلات موجود در مسائل اقتصادی سبب ایجاد چنین وضعیتی در بازار شده است، ادامه داد: در حوزه گرانی کالا‌های اساسی در بازار وزیر صمت مقصر اصلی نیست، زیرا کالا‌های اساسی مردم در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان افزود: این‌گونه نیست که تنها به علت وضعیت خودرو وزیر صمت را مورد استیضاح قرار دهیم.

فاطمی امین وزیر بی حاشیه‌ای است

وی با تأکید بر این‌که به نظر بنده آقای فاطمی امین یکی از وزرای بی حاشیه‌ای بوده که گریبان گیر جریانات حزبی و سیاسی نشده است، تصریح کرد: مقصر اصلی گرانی کالا‌های اساسی در بازار افراد دیگری هستند که باید پاسخگو باشند.

آصفری گفت: بسیاری از نمایندگان مجلس که به دنبال استیضاح وزیر صمت بودند از این کار صرف‌نظر کردند و علاقه‌مند هستند که آقای فاطمی امین برنامه‌های خود را دنبال کند تا انشالله معایب موجود در این حوزه رفع شود.

وی تأکید کرد: «تعداد امضا‌های استیضاح وزیر صمت» به حدنصاب قانونی برای اعلام وصول در صحن علنی مجلس نرسیده است.

اقدامات اصلاحی خوبی در وزارت صمت آغازشده است

وی بابیان این‌که فاطمی امین در حوزه‌های اقتصادی سابقه درخشانی دارد، تأکید کرد: اکنون اقدامات اصلاحی خوبی در وزارت صنعت، معدن و تجارت آغازشده است، اگر فرد دیگری هم به‌جای آقای فاطمی امین سکاندار وزاتخانه صمت شود، نمی‌تواند شرایط را معجزه‌وار تغییر دهد.

آصفری با اشاره به موضوع استیضاح وزیر صمت، عنوان کرد: بعضی از نمایندگان مجلس امضا‌های خود را پس گرفته‌اند. مطمئناً مجلس آماده همکاری با وزارت صمت است. تاکنون وزیر صمت به‌طور مستمر و مداوم پاسخگوی نمایندگان بوده و همکاری و ارتباط خوبی را با مجلس داشته است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان تصریح کرد: رفتن آقای فاطمی امین مشکلات بازار صنعت خودرو را حل نخواهد کرد، بلکه مشکلات دیگری را در این وزارتخانه ایجاد خواهد کرد.

وی بابیان این‌که متأسفانه برخی افراد خارج از مجلس علاقه‌مند هستند که مجلس شورای اسلامی را مدیریت کنند گفت: نمایندگان هوشیار باشند و اجازه ندهند که عده‌ای خارج از مجلس وکلای ملت را مدیریت کنند.

استیضاح وزیر صمت اعلام وصول نشده است

آصفری یادآور شد: اعلام زودهنگام خبر استیضاح وزیر صمت درحالی‌که حتی اعلام وصول هم نشده، نشان‌دهنده این است که برخی افراد علاقه‌مند هستند تا مجلس را از خارج مدیریت کنند!

وی با اشاره به مشکلات موجود در صنعت خودرو، ادامه داد: برای رفع مشکلات در این حوزه ابتدا باید به دنبال این بود که سهامداران واقعی خودرو چه کسانی هستند.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده