تاریخ: ۰۲ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۵۳
کد خبر: ۲۶۳۶۶۵
‌می‌متالز - شرکت معدنی ریوتینتو تفاهم نامه همکاری را در جهت مطالعه تولید فولاد بدون کربن امضا کرد. برنامه این غول معدنی، با استفاده از هیدروژن سبز آغاز خواهد شد.

به گزارش می‌متالز، به نقل از وب سایت ماینینگ ویکلی mining weekly، شرکت معدنی ریوتینتو برای مطالعه تولید فولاد بدون کربن تفاهم نامه همکاری را با گروه سالزگیتر Salzgitter آلمان امضا کرد. بر اساس این تفاهم نامه همکاری محصولات تولیدی شرکت ریوتینتو در استرالیا و کانادا توسط این گروه از نظر میزان بهینه سازی در فرآیند تولید فولاد سبز در آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرند.

طی این مطالعه گندله، کلوخه و ریزدانه‌های ریوتینتو در تولید فولاد به روش احیای مستقیم با استفاده از هیدروژن مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همچنین این دو شرکت، امکان صدور گواهینامه استاندارد انتشارگاز‌های گلخانه‌ای در سرتاسر زنجیره ارزش فولاد را مورد بررسی قرار خواهند داد.

تمرکز این همکاری بر استفاده از محصولات ریوتینتو در برنامه سالزگیتر برای تولید فولادکم کربن خواهد بود که در نهایت تولید فولاد بدون کربن را مورد هدف قرار می‌دهد. این هدف گام به گام و با استفاده از هیدروژن سبز در سال ۲۰۲۵ میلادی آغاز خواهد شد.

مدیر بازرگانی ریوتینتو، آلف باریوس Alf Barrios در خصوص این همکاری اعلام کرد: ما از فرصت همکاری با گروه سالزگیتر در تسریع تولید فولاد سبز با رعایت تعهد خود برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در سراسر زنجیره ارزش فولاد استقبال خواهیم کرد.

ریوتینتو متعهد شده است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی انتشار گاز‌های گلخانه‌ای خود را به صفر برساند. همچنین کاهش ۵۰ درصدی (نسبت به میزان انتشار در سال ۲۰۱۸) تا سال ۲۰۳۰ میلادی را در برنامه خود دارد.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده