تاریخ: ۱۱ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۶۵۰۰۲
به مناسبت روز ملی صنعت و معدن انجام شد؛
‌می‌متالز - به مناسبت روز ملی صنعت و معدن با دستور ویدئوکنفرانسی ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری کشورمان، ۸ طرح بزرگ صنعتی باارزش ریالی ۱۸ هزار و ۳۳۴ میلیارد تومان افتتاح شد که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای حدود ۷ هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

به گزارش می‌متالز، طرح‌های قابل‌افتتاح در دهه تولید و تجارت ۱۴۰۱، شامل شرکت‌های صنعتی و پژوهشی زرکام استان البرز شهرستان ساوجبلاغ، تولیدکننده انواع محصولات غذایی و شیرینی و شکلات با ظرفیت ۱۳۰ هزار تن و مجموع سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومانی است که از این طریق برای ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

واحد آتیلا همراه آیهان استان مرکزی شهرستان زرندیه درزمینه تولید تلفن همراه و تبلت و با ظرفیت ۷ میلیون عدد و ارزش ریالی ۴۸۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود و ۱۵۰ نفر می‌توانند مشغول به فعالیت شوند.

دی آریا پلیمر خمین استان مرکزی یکی از دیگر واحد‌های افتتاح‌شده با دستور رئیس‌جمهور است که پلیمر‌های پروپیلن به اشکال ابتدایی با ظرفیت ۱۷۵ هزار تن تولید می‌کند و قرار است برای ۳۳۷ نفر اشتغال ایجاد کند، سرمایه‌گذاری ثابت برای این طرح ۱۹۹۴ میلیارد تومان است.

واحد غذا فرآور پنگوئن شهرستان زرندیه استان مرکزی پریفرم، ظروف پلاستیکی و یک‌بار مصرف را با ظرفیت ۳۴۶ هزار تن تولید می‌کند که سرمایه‌گذاری ثابت برای این واحد هزار و ۷۱۷ میلیارد تومان است و از این طریق ۵۰۰ نفر مشغول فعالیت می‌شوند.

پایا فولاد اردکان یزد با تولید کنسانتره آهن و ظرفیت یک‌میلیون تن و باارزش ریالی هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر یکی از دیگر از واحد‌های مورد افتتاح در روز ملی صنعت و معدن است.

کلر پارس شهرستان بستان‌آباد آذربایجان شرقی محصولاتی مانند پارافین کلره، هیدروژن، کلر، سود سوزآور جامد و... را با ظرفیت ۱۱۰ هزار تن تولید می‌کند که مجموع ارزی ریالی این واحد ۹۰۰ میلیارد تومان است و پیش‌بینی‌شده برای ۳۹۵ نفر اشتغال ایجاد شود.

واحد ایلیا نوین سازه میبد یزد بلوک و پنل اتوکلاو را با ظرفیت ۹۵ هزار تن تولید می‌کند که ارزش ریالی آن ۸۰۰ میلیارد تومان است و از این طریق ۱۰۰ نفر مشغول فعالیت می‌شوند.

مجتمع شیمیایی آبنوس شیراز تولیدکننده فرمالین، دواتیل هگزانوپیک اسید، رزین‌های آلکید به اشکال ابتدایی، رزین کوپلیمراکریلیک، پودر گلیزر با ظرفیت ۳۲ هزار تن تولید می‌کند که ارزش ریالی آن ۲۷۳ میلیارد تومان است و از این طریق برای ۱۲۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

۲۰۹ طرح آماده بهره‌برداری در سراسر کشور

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، اکنون ۲۰۹ طرح صنعتی آماده بهره‌برداری به تفکیک ۵۲ طرح بزرگ و ملی و ۱۵۷ طرح قابل‌افتتاح در سطح استان‌ها در سراسر کشور موجود است.

با بهره‌برداری از این ۲۰۹ طرح که با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۳ هزار میلیارد تومان آماده‌شده‌اند، برای حدود ۱۸ هزار نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده