تاریخ: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۴۹
کد خبر: ۲۷۳۹۶۳
‌می‌متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای شهریور پارسال تاکنون ۶۷ هدف (تارگت) معدنی در ۹ پهنه اکتشافی استان شناسایی شده که عمده آن‌ها مربوط به جنوب استان است.

به گزارش می‌متالز، محمد توکلی روز سه شنبه افزود: از ۶۷ تارگت معدنی شناسایی شده در پهنه‌های اکتشافی خراسان رضوی، ۱۶ تارگت مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) است، سه پهنه دیگر در کمیته ماده ۲۴ مکرر قانون معادن در حال بررسی است و ۹ تارگت نیز توسط شرکت ملی مس ایران شناسایی شده که به زودی این اکتشافات تعیین تکلیف می‌شود.

وی بیان کرد: افزون بر این انجام عملیات در برخی از پهنه‌های اکتشافی به شرکت معدنی و صنعتی چادرملو واگذار شده است تا برخی از پهنه‌های معدنی که از مطالعه آن‌ها چندین سال گذشته است، مجددا با استفاده از فناوری‌های نوین مورد مطالعه قرار گیرند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای شهریور پارسال تاکنون میزان ذخایر کشف شده در پروانه‌های بهره برداری استان ۲۸ هزار تن، تعداد گواهی کشف مواد معدنی صادره ۳۷ مورد با سرمایه گذاری ۸۶ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال و تعداد پروانه‌های اکتشاف صادر شده نیز ۷۶ مورد بوده است.

توکلی ادامه داد: از شهریور پارسال تاکنون ۴۸ پروانه جدید بهره برداری معدنی نیز در استان خراسان رضوی صادر شده که میزان سرمایه گذاری در آن‌ها سه هزار و ۴۴۹ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی ۴۵۸ نفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۳۲ معدن فعال، ۴۸۳ معدن راکد و نیمه فعال و هزار و ۱۵ پروانه بهره برداری دارای اعتبار در استان شناسایی شده است که میزان کل سرمایه گذاری در حوزه معادن استان ۲۸ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی آن ۱۲ هزار و ۳۳۴ نفر است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خراسان رضوی

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده