تاریخ: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۱۲
کد خبر: ۲۷۴۰۱۸
معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت صمت کردستان خبر داد:
‌می‌متالز - معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صمت استان کردستان گفت: از ابتدای سال تا پایان مرداد سال جاری ۳۳۷ میلیون دلار کالا از مرز‌های کردستان صادر شده است.

به گزارش می‌متالز، طه سمیعی اظهار داشت: هدف صادراتی کردستان بر اساس هدف گذاری توسعه تجارت در پنج ماهه منتهی به مرداد ماه امسال، ۲۴۵ میلیون دلار بوده که این میزان به ۳۳۷ میلیون دلار رسیده که ۶۶ درصد هدف صادراتی را محقق کرده است.

وی افزود: از این میزان صادرات ۱۶۱ میلیون دلار آن مربوط به گمرکات استان و ۱۷۵ میلیون دلار نیز از طریق سایر گمرکات کشور احراز شده است.

معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صمت کردستان بیان کرد: ارزش وزنی صادرات گمرکات کردستان ۴۲۶ هزار تن و ارزش وزنی صادرات سایر گمرکات کشور نیز ۲۹۲ هزار تومان بوده است.

سمیعی به میزان واردات ثبت سفارش از طریق گمرکات کردستان اشاره کرد و گفت: در این مدت پنج ماه از نظر ارزش وزنی ۱۰ هزار تن و از نظر ارزش دلاری ۱۴ میلیون دلار کالا از طریق مرز‌های کردستان وارد شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه دو هزار و ۴۵ میلیون دلار کالا از طریق مرز‌های کردستان ترانزیت شده است، افزود: ارزش وزنی این میزان کالای ترانزیت شده یک هزار و ۵۹ تن بوده است.

معاون امور بازرگانی، توسعه و تجارت اداره کل صمت کردستان ادامه داد: در مجموع میزان مبادلات تجاری خارجی ثبت شده در گمرکات و کردستان دو میلیون و ۳۹۶ هزار دلار بوده که از نظر ارزش وزنی نیزیک هزار و ۷۸۷ تن بوده است.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده