تاریخ: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۳۸
بازدید: ۶۹
کد خبر: ۲۷۴۲۰۵
مدیر ایرالکو:

ماجرای دود مشاهده شده از شرکت آلومینیوم اراک چه بود؟ / پیشرفت ۴۳ درصدی پروژه آندسازی

‌می‌متالز - طی روز‌های اخیر شاهد مشاهده شدن دود‌هایی از شرکت آلومینیوم اراک بودیم که موجب نگرانی مردم شده بود که در این خصوص مدیر کارخانه ایرالکو توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش می‌متالز، مصطفی رضایی مدیر کارخانه ایرالکو در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی با اشاره به پروژه انتقال آندسازی به خیرآباد گفت: در سال ۱۳۹۴ دولت اختیار استفاده از ۱۳۵ میلیارد تومان تسهیلات را داده بود که تا امروز عملیاتی نشده و لازم است که همکاری در حوزه امور بانکی انجام گیرد و از طرفی برای نصب ماشین آلات نیازمند زیرساخت آب، برق، گاز و جاده هستیم و جزء مطالبات است.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش بر این که پروژه زودتر تمام شود چراکه هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند، افزود: همچنین ۲۰۰ میلیون دلار ارزبری را کاهش می‌دهد.

رضایی با بیان اینکه ۴۳ درصد پیشرفت در پروژه آندسازی حاصل شده، گفت: بالغ بر ۲۳ میلیون دلار از تجهیزات خریداری شده، اما یکی از چالش‌های اصلی مباحث مالی است و تاکنون یک سنت به پروژه اختصاص نیافته است در حالی که برای جهش ویژه نیازمند بودجه و منابع مالی ویژه هستیم، البته خوشبین هستیم که تا پایان ۱۴۰۲ کار تمام شود و در نیمه نخست ۱۴۰۳ راه اندازی اولیه انجام گیرد.

مدیر کارخانه ایرالکو در خصوص دودی که اخیرا از شرکت آلومینیوم اراک مشاهده شده و موجب نگرانی مردم شهر اراک شده، گفت: این دود ناشی از راه اندازی دیگ برای کاهش ۱۰۰ مگاواتی مصرف انرژی است و در راستای کاهش مصرف برق، ۶۳ دیگ از واحد احیای قدیم و ۱۷ دیگ از احیای جدید از مدار خارج شد و دیگ جدیدی وارد مدار نشده است.

منبع: پایگاه خبری دیار آفتاب

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین