تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۱۲
کد خبر: ۲۷۴۲۴۶
می متالز - شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۲۳هزار و ۷۷۷واحد کاهش، معادل ۱.۶۸ درصد افت کرد.

به گزارش می‌متالز، در جریان معاملات بازار سرمایه در هفته گذشته طی ۵ روز معاملاتی تعداد ۲۸ میلیارد و ۲۷۴ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۳۲ هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و ۳۹۴ هزار و ۸۵۰ دفعه مورد معامله قرار گرفت که حجم، ارزش و نوبت‌های معاملات به ترتیب ۲۰.۱ و ۱۷ درصد رشد را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۴۷۹۷ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۶۹ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱۷.۳۶ درصد افت و ۸.۹۳ درصد کاهش همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۲۳ هزار و ۷۷۷ واحد کاهش، معادل ۱.۶۸ درصد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۳۸۹ هزارو ۸۰ واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با هزار و ۵۴۳۸ واحد کاهش، معادل ۱.۳۳ درصد افت کرد و رقم ۴۰۴ هزار ۸۸۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۱۵ هزار و ۱۱ واحد افت به رقم یک میلیون و ۳۷ هزار و ۲۲۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۵ هزار و ۷۱ واحد افت، به عدد ۲ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۶۷۴ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۱.۴۳ درصد کاهش و شاخص بازار دوم با ۱.۹۷ درصد افت همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده