تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۷
کد خبر: ۲۸۰۸۸۸
‌می‌متالز - مدیر مجتمع مس سونگون گفت: مجموع صادرات استان آذربایجان شرقی کمتر از یک و نیم میلیارد دلار است، درحالی که ارزآوری مجتمع مس سونگون چهار میلیارد دلار است.

به گزارش می‌متالز، معبود عباس زاده صبح امروز در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خواستار الحاق معدن مس سونگون به منطقه آزاد ارس شد و اظهار داشت: مس سونگون با ۷ درصد اکتشاف بزرگترین معدن مس خاورمیانه است و با تکمیل فاز‌های توسعه‌ای در آینده نزدیک به یکی از بزرگترین معادن مس جهان و به یکی از پنج پروژه عظیم سرمایه گذاری در کشور تبدیل می‌شود.

وی افزود: علاقمند به بهره مندی از ظرفیت‌های قانونی ارس برای توسعه صنعت مس استان و تامین بخش بزرگی از نیاز‌های کشور هستیم.

مدیر مجتمع مس سونگون گفت: مجموع صادرات استان آذربایجان شرقی کمتر از یک و نیم میلیارد دلار است، در حالی که ارزآوری مجتمع مس سونگون چهار میلیارد دلار است.

وی از پیشنهاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برای استفاده از ظرفیت کارخانه‌های فعال در صنعت فولاد و خودرو برای تامین نیاز‌های مجتمع مس سونگون و راه اندازی معدن مسجد داغی استقبال و تاکید کرد: آماده اقدام در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم.

منبع: دنیای معدن

عناوین برگزیده