تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۱۳
بازدید: ۸۶
کد خبر: ۲۸۰۹۸۶
توسط یکی از سهامداران عمده اعلام شد:

عرضه بلوک ۷.۳۳ درصدی بانک صادرات بیش از ۲.۸ برابر قیمت تابلو

‌می‌متالز - شرایط و زمان عرضه بلوک ۷.۳۳ درصدی بانک صادرات از سوی یکی از سهامداران عمده بطور با بیش از ۲.۸ برابر قیمت تابلو اعلام شد.

به گزارش می‌متالز، سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نظر دارد بلوک ۷.۳۳ درصدی سهام بانک صادرات را بطور یکجا یا نقد و شرایطی در بازار دوم معاملات بورس به فروش برساند تا در صورت انجام از درصد مالکیت بکاهد.

به این ترتیب، مقرر شده ۱۲ میلیارد و ۸۵۵ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۳۲۱ سهم در نماد "وبصادر"، شنبه ۵ آذر از طریق کارگزاری بانک صادرات عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم ۴۰۰ تومان (۲.۸ برابر قیمت فعلی سهم در تابلو) و قیمت پایه کل ۵.۱ هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

خریدار در صورت تمایل به خرید نقدی موظف است کل مبلغ مورد معامله را وفق مقررات ظرف مدت حداکثر دو روز کاری از زمان مشخص شدن برنده مزایده پرداخت کند.

در صورت تقاضای خرید اقساطی باید ۵۰ درصد ارزش کل معامله بصورت نقدی حداکثر ظرف مدت ۱۴ روز کاری بعد مشخص شدن برنده و الباقی ۵۰ درصد ارزش معامله در قالب ۶ قسط مساوی با فواصل شش ماهه و سود سالانه ۱۸ درصد پرداخت شود که تاریخ اولین قسط ۶ ماه پس از قطعیت معامله در بورس است.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده