تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۲۰
کد خبر: ۲۸۱۰۰۲
جزییات آمار هفتگی معاملات بازار آتی
‌می‌متالز - در بازار قرارداد‌های آتی در هفته سوم آبان بیش از ۶۹ هزار قرارداد به ارزش نزدیک ۳۴۷ میلیارد تومان میان معامله گران دست به دست شد که حجم معاملات نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۲۰.۴ درصدی داشت. سهم زعفران از حجم قرارداد‌های آتی، نزدیک ۵۷ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۲۰۹ میلیارد تومان و سهم صندوق طلا از این معاملات بیش از ۱۰.۵ هزار قرارداد به ارزش ۱۳۵ میلیارد تومان بود.

به گزارش می‌متالز، ۶۹ هزار و ۳۹۰ قرارداد آتی به ارزش نزدیک ۳۴۷ میلیارد تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۲۷ آبان دست به دست شد. بیشترین سهم معاملات بازار قرارداد‌های آتی در هفته‌ای که سپری شد، متعلق به زعفران با ۵۷ هزار و ۳۸۰ قرارداد به ارزش بیش از ۲۰۹ میلیارد تومان برای سه موعد تحویلی آبان، دی و اسفند سال ۱۴۰۱ بود.

برای صندوق طلا نیز ۱۰ هزار و ۵۶۴ قرارداد به ارزش بیش از ۱۳۵ میلیارد تومان در سه موعد تحویلی آذر و بهمن ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۲۷ آبان دست به دست شد.

نقره هم با دست به دست شدن یک هزار و ۴۴۶ قرارداد به ارزش نزدیک ۳ میلیارد و ۱۹ میلیون تومان در دو موعد تحویلی آذر و دی ۱۴۰۱ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۸۳ درصدی در حجم و ۶۰ درصدی در ارزش بیشترین سهم را از حجم و ارزش کل قرارداد‌های آتی را در اختیار داشت و این دارایی در رتبه نخست ایستاد.

سهم زعفران از حجم و ارزش معاملات نیز به ترتیب ۱۵ درصد و ۳۹ درصد بود.

۶۹ هزار قرارداد آتی در بورس کالا دست به دست شد

۶۹ هزار قرارداد آتی در بورس کالا دست به دست شد

۶۹ هزار قرارداد آتی در بورس کالا دست به دست شد

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده