تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۱۹
بازدید: ۱۰۵
کد خبر: ۲۸۱۰۰۷
قادری:

تغییر جهت منابع از سیستم بانکی به بورس ضرورت دارد

‌می‌متالز - قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باید بخشی از منابعی که به سمت سیستم بانکی می‌رود، به سمت بورس سوق داده شود.

به گزارش می‌متالز، جعفر قادری با بیان اینکه باید هم کار‌های کوتاه مدت و هم اقدامات بلند مدت را در بورس مدنظر قرار دهیم، بیان کرد: تلاشمان در راستای بهبود بازار سرمایه باید براین اساس باشد که هم بسته‌های حمایتی از این بازار را به کار بگیریم و هم تغییرات جدی و اساسی تری را در این بازار اعمال کنیم. واقعیت این است که حمایت از بخش‌های تولیدی کشور به خوبی می‌تواند به بورس کمک کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین برخورد با بخش‌هایی که به دلالی و واسطه گری در بازار مشغول هستند به خوبی می‌تواند به بازار سرمایه کمک کند.

قادری افزود: ما هر چقدر بتوانیم راه را برای فعالیت‌های تولیدی باز کنیم و راه را بر فعالیت‌های دلالی ببندیم و مالیات‌ها را در این بخش‌ها ارتقا دهیم، به بهبود بازار سرمایه کمک کرده ایم.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: حتما باید موانعی که در بورس وجود دارد و باعث می‌شود که شفافیت‌ها زیر سوال برود، برطرف شود. حتما باید تغییرات ساختاری در بورس اعمال شود و مد نظر قرار گیرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شاید نیاز است اصلاحات قانونی در بازار سرمایه داشته باشیم تا به واسطه این اصلاحات قانونی مشکلات را برطرف کنیم. به عنوان مثال نیاز است در دامنه نوسان قیمت‌ها اصلاحات قانونی صورت گیرد و همچنین باید در بستر سازی در زمینه سرمایه‌های خارجی در بورس اصلاحات داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین باید بخشی از منابعی که به سمت سیستم بانکی می‌رود، به سمت بورس سوق داده شود.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده