تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۴۲
کد خبر: ۲۸۱۵۱۷
‌می‌متالز - رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از پرداخت بالغ بر ۵۵۹ هزار میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و مناطق عشایری کشور در هفت ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش می‌متالز، داوود منظور، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، جهاد تبیین، تنویر افکار عمومی و آگاه‌سازی شهروندان با تأثیرات پرداخت مالیات در توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی کشور را وظیفه ملی همه رسانه‌ها، نخبگان و مسوولین کشور دانست و گفت: باید برای تبیین جایگاه مالیات در زندگی روزمره مردم و فرهنگ‌سازی مالیاتی، این خدمات به عنوان نقطه قوت نظام مالیاتی برای اقشار مردم تشریح شود.

وی عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را یکی از منابع درآمدی پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور برای توسعه زیرساخت‌های شهری و روستایی برشمرد و بیان داشت: در همین راستا در هفت‌ماهه اول سال جاری بالغ بر ۵۵۹ هزار میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و مناطق عشایری کشور واریز شده است.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، با اعلام تحقق ۱۰۲ درصدی درآمد‌های مالیاتی در هفت‌ماهه اول سال جاری نسبت به میزان مصوب سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: وصول درآمد‌های مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۳ درصدی داشته است.

منظور با بیان اینکه رشد درآمد‌های مالیاتی در هفت‏ماهه اول سال جاری عمدتاً ناشی از شناسایی مؤدیان جدید، مقابله با فرار مالیاتی، هوشمند سازی نظام مالیاتی و اجرای قوانین معطل مانده بوده است گفت: رویکرد سازمان امور مالیاتی در دوره جدید، تحول نظام مالیاتی کشور از مالیات ستانی سنتی به مالیات ستانی هوشمند با هدف تحقق کامل درآمد‌های دولت و با رعایت عدالت مالیاتی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده