تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۱:۴۴
بازدید: ۲۴۸
کد خبر: ۲۸۸۱۱۵
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی
قالیباف در گفتگویی مطرح کرد؛

نظر وزارت صمت درباره ادامه عرضه خودرو در بورس

‌می‌متالز - سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه وزارت صمت خواستار ادامه عرضه خودرو در بورس کالاست، گفت: با توجه به پایان مدت زمان مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که قیمت‌گذاری خودرو را به وزارت صمت داده بود،‌ای وزارتخانه دیگر اختیاری برای مجوزدهی عرضه خودرو در بورس کالا نداشت.

به گزارش می‌متالز، «امید قالیباف» سخنگوی وزارت صمت، درباره سرانجام عرضه خودرو در بورس کالا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت اقتصاد در مورد ادامه عرضه خودرو در بورس یکسان است و هر دو وزارتخانه تاکید دارند که عرضه خودرو در بورس کالا ادامه یابد.

وی با بیان اینکه در واقع وزارت صمت از اظهارات امروز وزیر اقتصاد در مورد عرضه خودرو در بورس کالا حمایت می‌کند، افزود:، اما در مورد لغو عرضه خودرو در بورس کالا ملاحظاتی وجود داشت مبنی بر اینکه اولا از نظر قانونی وزارت صمت اجازه مجوزدهی برای عرضه در بورس کالا را نداشت و دوما پیرو طرح برخی از مواضع مختلف در مورد عرضه خودرو در بورس کالا سبب شد که وزارت صمت نیز بخواهد که عرضه خودرو در بورس کالا انجام نشود.

سخنگوی وزارت صمت همچنین اضافه کرد: با اشاره به منقضی شدن مدت زمان شصت و سومین مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۲۸ مهر ۱۴۰۰، که براساس آن اختیار قیمت‌گذاری خودرو به وزارت صمت داده شده بود، دیگر اجازه مجوزدهی برای عرضه خودرو در بورس را نداشت.

وی در ادامه یادآور شد:، اما با توجه به اینکه شرکت ایران خودرو درخواست لغو و ابطال عرضه دنا در بورس کالا را داده بود، اگر شرکت ایران‌خودرو برای عرضه خودرو در بورس کالا مشکلی نداشته و بورس کالا نیز منعی نداشته باشد، این عرضه می‌تواند انجام شود.

قالیباف با تاکید بر اینکه در مجموعه موضع وزارت صمت حمایت از عرضه خودرو در بورس کالا است، گفت:، اما در مجموع باید منتظر ماند و دید که شورای رقابت، وزارت صمت و سایر تصمیم‌گیران و ذینفعان چه تصمیمی برای بحث قیمت‌گذاری و عرضه خودرو می‌گیرند.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده