تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۳۰
کد خبر: ۲۸۸۲۸۵
در آذر ماه:
‌می‌متالز - شاخص تولید و فروش شرکت‌های صنعتی و معدنی حاضر در بورس در آذر ماه نسبت به دوره مشابه قبل با افزایش ۱۲.۹ و ۱۵.۷ درصدی همراه شد.

به گزارش می‌متالز، طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در آذر ماه با پایش بخش صنعت و معدن، شاخص تولید و فروش شرکت‌های بورسی نسبت به دوره مشابه سال قبل با افزایش ۱۲.۹ و ۱۵.۷ درصدی و نسبت به آبان با افزایش ۲.۷ و ۳.۶ درصدی مواجه شد.

براساس این گزارش، رشته فعالیت خودرو و قطعات در آذر رکورد جدیدی ثبت کرد و شاخص تولید و فروش رشد ۴۸.۴ و ۸۶.۷ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل ثبت کرد.

همچنین شاخص تولید رشته فعالیت دارو به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسید و نسبت به آبان و دوره مشابه سال قبل افزایش ۷ و ۲۵.۶ درصدی داشت. شاخص تولید و فروش رشته فعالیت ماشین آلات و تجهیزات روند صعودی را ادامه داد و نسبت به دوره مشابه سال قبل و آبان رشد ۳۵.۵ و ۹۵ درصدی را ثبت کرد.

نرخ رشد ماهانه قیمت فعالیت‌های صنعتی بورسی افزایش ۰.۲ درصدی داشت و رشد نقطه به نقطه به ۳۵.۴ درصد رسید. میانگین سالانه شاخص قیمت هم روند نزولی یکسال اخیر را ادامه داد و با ‍۲.۱ واحد درصد کاهش نسبت به ماه قبل، ۴۹.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. رشته فعالیت دارو همانند آبان ماه مجدداً با افزایش قیمت مواجه بود و نرخ رشد ماهانه ۹.۳ درصدی داشت.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین