تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۰۴
کد خبر: ۲۸۸۴۴۷
‌می‌متالز - دولت قزاقستان برنامه‌هایی از جمله گسترش پایه مواد معدنی و مواد خام و راه اندازی پروژه‌های جدید را برای افزایش ظرفیت صنعت آهن و فولاد در این کشور در نظر گرفت.

به گزارش می‌متالز به نقل از GMK، آقای Alikhan Smailov نخست وزیر کشور قزاقستان در روز جمعه (۱۳ ژانویه) اعلام کرد دولت قزاقستان از توسعه صنعت آهن و فولاد حمایت خواهد کرد و آماده اجرای پیشنهاد‌های تجاری سازنده است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۳ ژانویه) گزارش دادند اکنون سهم بخش آهن و فولاد در تولید ناخالص داخلی کشور قزاقستان حدود ۸.۵ درصد است.

به نقل از چندین منبع خبری در سال ۲۰۲۲، صنعت آهن و فولاد قزاقستان ۱۹ پروژه سرمایه گذاری جدید به ارزش ۲۳۲ میلیارد تنگه (بیش از ۵۰۲ میلیون دلار) راه اندازی کرد. باید توجه داشت که راه اندازی این پروژه‌های جدید حدود ۳.۵ هزار شغل دائمی در قزاقستان ایجاد کرد.

معامله گران گزارش دادند به ویژه در سال‌های آینده، دولت قزاقستان اقداماتی را برای گسترش پایه مواد معدنی و مواد خام کشور و معرفی یک پلت فرم آنلاین واحد برای شرکت‌های معدنی و همچنین افزایش ظرفیت فرآوری انجام خواهد داد.

Alikhan Smailov نخست وزیر کشور قزاقستان اظهار کرد: منظور افزایش جذابیت سرمایه گذاری مجتمع آهن و فولاد، دولت قزاقستان تصمیم گرفت پروژه‌هایی را که پس از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ شروع به تولید صنعتی می‌کنند، تا مدت ۵ سال از پرداخت مالیات استخراج معادن معاف کند.

Alikhan Smailov نخست وزیر کشور قزاقستان در ادامه تصریح کرد: مقامات به همکاری با تجارت برای حمایت و توسعه صنعت و سایر بخش‌های اقتصاد ادامه خواهند داد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، در سال ۲۰۲۳ قزاقستان قصد دارد ساخت سه شرکت فولادی را در قلمرو منطقه صنعتی ساران در منطقه کاراگاندا آغاز کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد سرمایه گذاری در پروژه‌های جدید، یک کارخانه برای تولید فولاد گالوانیزه، یک کارخانه تولید کننده لوله فولادی و یک کارخانه تولید کننده کویل گالوانیزه گرم، در سطح ۴۷۸ میلیون دلار پیش بینی می‌شود.

همچنین تحلیل گران بازار در روز جمعه (۱۳ ژانویه) اعلام کردند قزاقستان در حال برنامه ریزی برای احداث کارخانه جدید تولید بیلت فولادی در آکتوبه با ظرفیت ۸۰۰۰۰۰ تن در سال است. بررسی‌ها نشان می‌دهد کارخانه فولادی QazSpecSteel LLC قصد دارد ۵۸۷ میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کند.

منبع: آرتان پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده