تاریخ: ۲۸ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۱۸
کد خبر: ۲۸۸۷۳۶
بحران در ایریتک
‌می‌متالز - جهت گیری‌های منفی و غیر حرفه‌ای مدیرعامل جدید شرکت بین المللی مهندسی ایران (ایریتک)، منجر به تیره و تار شدن روابط کارفرما - پیمانکار این شرکت با پروژه‌های بزرگ صنعتی دولت سیزدهم در حوزه فولاد کشور شده و باعث کندی عملیات اجرایی این طرح‌ها که از جمله ۴۸ طرح بزرگ صنعتی معروف به طرح‌های گروه پیشرانان پیشرفت هستند، شده است.

به گزارش می‌متالز به نقل از بولتن نیوز، علیرغم تلاش‌های مدیران اسبق شرکت بزرگ و بین المللی مهندسی ایران (ایریتک) خبر‌های ناگواری از این شرکت به گوش می‌رسد. در زمان تصدی مهندس عزیزمحمدی مدیرعامل فعلی، رابطه کارفرمایان با این شرکت در تاریک‌ترین وضعیت ممکن خود بوده و اختلافات شدید تیم مدیریتی باعث ضربه زدن به این شرکت توانمند شده است.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل فعلی ایریتک با جهت گیری منفی باعث کندی عملیات‌های اجرایی این شرکت که معطوف به تعداد چشمگیری از پروژه‌های معروف به ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی تحت مدیریت گروه پیشرانان پیشرفت شده است.

عدم توجه به بند‌های مهم و تاثیرگذار قرارداد عقد شده، رفتار‌های توجیه ناپذیر و غیرمتعارف در قبال خواسته‌های کارفرما، اهتمام نداشتن به اهمیت پروژه‌های بزرگ صنعتی در دست احداث و آورده‌های بزرگ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این طرح‌ها و پروژه‌ها برای مردم و کشور و استفاده نکردن از دانش روز مهندسی، از جمله نکات منفی و تاریک کارنامه چند ماهه مدیرعامل جدید شرکت ایریتک و تیم تحت مدیریت وی به شمار می رود.

رابطه تیره و تار کارفرمایان با شرکت ایریتک/ جهت گیری منفی مدیرعامل جدید باعث کندی عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگ صنعتی دولت سیزدهم شد

از آنجا که دولت سیزدهم بخش اعظم توان و توجه خود را در راستای به نتیجه رسیدن ۴۸ طرح بزرگ صنعتی کرده و گروه پیشرانان پیشرفت ایران را (از جمله شرکت‌های بزرگی چون، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، چادرملو و ...) مسوول به سرانجام رساندن این طرح‌ها کرده است، حالا که ایریتک به عنوان پیمانکار تعدادی از این طرح‌ها با سوء مدیریت همراه شده است، کاهش سرعت و کندی پیشرفت این طرح‌ها به عینه و محسوس مشاهده می‌شود.

رییس جمهور محترم و معاون اول ایشان اگر به اندازه تمام شعار‌ها و سخنرانی‌هایی که پیرامون این ۴۸ پروژه ایفاد نموده‌اند، نگران و دغدغه‌مند هستند، باید نسبت به انتخاب و انتصاب چنین جایگاه‌های مدیریتی نیز نگران و دغدغه‌مند باشند؛ در غیر این صورت، تیر‌هایی که رسانه‌های معاند بر پیکره امید مردم ایران روانه می‌دارند حتماً به هدف خورده و فعالیت‌های امید بخش دولتمردان را به حاشیه خواهد برد. انتظار می‌رود، نظارت بر فعالیت و مدیریت چنین شرکت‌ها و مدیرانی در کانون توجه مدیران ارشد اجرایی کشور قرار گرفته و در انتصابات آن‌ها از افراد جهادی و خوش سابقه بهره ببرند.

منبع: بولتن نیوز

عناوین برگزیده