تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۳۳
کد خبر: ۲۸۸۷۶۶
معاون رییس‌جمهوری در مراسم روز سربیشه عنوان کرد:
‌می‌متالز - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری گفت در شهرستان سربیشه ۹۰ کیلومتر از راه‌ها مشکل دارد که با کمک دولت و حمایت ایمیدرو می‌توان این مشکل را مدیریت کرد.

به گزارش می‌متالز، سید امیرحسین مدنی در مراسم نکوداشت ۲۶ دی روز شهرستان سربیشه تاکید کرد: سه هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی در کشور با سرمایه‌گذاری مردم در یک سال گذشته احیا شده و امیدواریم با به میدان آمدن مردم زمینه احیای بقیه واحد‌های راکد نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: بیش از ۶۰ هزار واحد تولیدی در کشور تعطیل یا نیمه‌تعطیل بوده که حداقل ۲۰ درصد این واحد‌ها یعنی ۱۲ هزار واحد را می‌توان با مشارکت مردم فعال کرد.

وی گفت: مشارکت و به میدان آمدن مردم تنها راه نجات کشور از مشکلات موجود است، زیرا حل مشکلات اقتصادی به دست مردم محقق می‌شود.

مدنی درخصوص راه‌های روستایی اظهار داشت: بیش از ۳۳ هزار کیلومتر راه روستایی در کشور بر زمین مانده که اجرای آن‌ها به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و آنچه در بودجه پیش‌بینی می‌شود اجرای حدود هزار و ۲۰۰کیلومتر است که مقایسه این آمار‌ها نشان می‌دهد باید جهادی ورود کرد.

۱۹ دی سال ۱۳۶۵ مردم سربیشه ۲۰شهید را تقدیم نظام و انقلاب کردند که این شهدا روز ۲۶ دی همان سال با حضور باشکوه مردم تشییع شدند و ۲۶دی با تصویب شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز سربیشه ثبت شد.

منبع: خبرگزاری پانا

عناوین برگزیده