تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۹:۲۶
کد خبر: ۲۹۲۲۲۰
‌می‌متالز - بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد هر چند قیمت پرتیراژ‌های خودروسازان نسبت به یک ماه پیش افزایشی رقم خورده، اما نسبت به دوشنبه قیمت برخی محصولات کاهش یافته است.

به گزارش می‌متالز، رصد قیمت انواع پرتیراژ‌های خودروسازان در بازار روز گذشته نشان می‌دهد هر چند محصولات خودروسازان در بازار نسبت به دی‌ماه گران‌تر شده‌اند، اما قیمت برخی محصولات هم بعضا تا ۱۰میلیون تومان نسبت به روز دوشنبه ارزان‌تر قیمت‌گذاری، آگهی و معامله شده‌اند. البته بیشترین کاهش مختص پژو ۲۰۷ اتوماتیک به میزان ۶۰میلیون تومان است.

دو روز پیش به صورت رسمی اعلام شد خط تولید محصولات خانواده پژو ۲۰۶ در اسفندماه سال جاری پس از تحقق تعهدات به مشتریان متوقف خواهد شد و دیگر محصولی از این خانواده تولید نمی‌شود. به دنبال این خبر، انتظار می‌رفت قیمت این خودرو در بازار با افزایش روبه‌رو شود، اما بررسی قیمت آن نشان می‌دهد این افزایش چندان زیاد نبوده و به پنج میلیون تومان بسنده کرده است؛ در‌حالی‌که تا پیش از اعلام توقف تولید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۴۶۰ تا ۴۷۰میلیون تومان بود امروز در بازار ۴۸۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با پنج‌میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به دوشنبه، به ۵۳۵میلیون تومان رسیده است. در مقابل، اما پارس LX، دنا معمولی و هایما S ۷ توربوپلاس هر یک ۱۰میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده