تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۵
کد خبر: ۲۹۲۲۳۵
‌می‌متالز - پول‌های بلوکه شده برای قرعه‌کشی ۱۰۰ هزار محصول ایران خودرو معادل ارزش سهام این شرکت در بورس بود و ۱۰.۱ هزار میلیارد تومان نقدینگی به این خودروساز تزریق شد.

به گزارش می‌متالز، در سی دومین پیش فروش محصولات ایران خودرو مجموعا ۱۰۰ هزار خودرو به متقاضیان عرضه می‌شود که با توجه به لزوم واریز مبالغی به عنوان پیش‌پرداخت طرح، کل پول‌های بلوکه شده برای قرعه‌کشی اخیر تقریبا معادل ارزش سهام این شرکت در بورس بوده و ۱۰.۱ هزار میلیارد تومان نقدینگی به ایران خودرو تزریق کرد.

بر اساس این گزارش، کل پول‌های بلوکه شده برای خرید از ایران خودرو ۸۶ هزار میلیارد تومان بوده در حالی است که ارزش سهام ایران خودرو در بورس بالغ بر ۸۸ هزار میلیارد تومان است.

برندگان قرعه‌کشی وانت آریسان دوگانه سوز و سورن پلاس بنزینی باید ۱۱۴ و ۱۰۴ میلیون تومان و برندگان قرعه‌کشی که متقاضی خرید پژو پارس بنزینی XU۷P و رانا پلاس بودند باید ۹۰ میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت علی‌الحساب در حساب وکالتی پرداخت کنند.

تعداد کل ثبت‌نام کنندگان در این دوره ۱.۸۱ میلیون نفر بودند که ۴۳۲ و ۴۴۲ هزار نفر از این تعداد در طرح جوانی جمعیت و جایگزینی خودرو‌های فرسوده و ۹۴۰ هزار نفر هم در طرح عادی ثبت نام کردند.

عایدی ۱۰.۱ هزار میلیاردی ایران خودرو از پیش فروش ۱۰۰ هزار محصول

عایدی ۱۰.۱ هزار میلیاردی ایران خودرو از پیش فروش ۱۰۰ هزار محصول

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده