تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۴۷
بازدید: ۱۶۴
کد خبر: ۲۹۲۳۵۱
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:

توسعه بخش معدن و صنایع معدنی در گرو استفاده از ایده‌های فناورانه و نوآورانه است

‌می‌متالز - رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در آیین اختتامیه رویداد توسعه ایده‌های فناورانه گل‌گهر گفت: توسعه بخش معدن و صنایع معدنی در گرو استفاده از ایده‌های فناورانه و نوآورانه و پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان است.

به گزارش می‌متالز، حمیدرضا فولادگر رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در آیین اختتامیه رویداد توسعه ایده‌های فناورانه گل‌گهر بیان کرد: این همایش یک کار ابتکاری در نوع خودش است.

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر افزود: با وجود اینکه کشور ما دارای ذخایر معدنی بالایی است، اما در بحث اکتشافات از دنیا عقب هستیم. سهم معدن در تولید ناخالص داخلی کمتر از یک درصد بوده که در چند سال اخیر فراتر رفته و حدود ۱/۳ درصد است و با احتساب صنایع معدنی حدود ۵ تا ۶ درصد است که هنوز اندک است.

فولادگر اظهار کرد: مجلس در طی دوره‌های مختلف به دنبال وضع قوانینی برای جلوگیری از خام‌فروشی بوده است و خوشبختانه با تکمیل زنجیره ارزش در کشور به ویژه در گل‌گهر ارزش افزوده بیشتری در کشور تولید می‌شود.

وی ادامه داد: در توسعه صنایع معدنی باید به محدودیت‌های انرژی در سال جاری توجه جدی شود همچنین تولید مس و آلومینیوم نسبت به ذخایر موجود در کشور، پایین است.

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: مقام معظم رهبری تاکید بسیار بر فعالیت‌های دانش‌بنیان دارند که در زمینه قانون جهش تولید دانش‌بنیان در مجلس اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

فولادگر تصریح کرد: توسعه بخش معدن و صنایع معدنی در گرو استفاده از ایده‌های فناورانه و نوآورانه و پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان است.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده