تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۰۲
کد خبر: ۲۹۲۴۰۱
‌می‌متالز - مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: ۶۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از جرایم مالیاتی واحد‌های تولیدی استان قزوین بخشیده شده است

به گزارش می‌متالز، عزیزالله عباسپور با بیان اینکه بخشودگی جرایم مالیاتی یکی از درخواست‌های همیشگی تولیدکنندگان از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان است، اظهار داشت: در همین راستا ۶۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از جرایم مالیاتی واحد‌های تولیدی استان قزوین در ۹ ماهه امسال بخشیده شده است.

وی اضافه کرد: این بخشودگی مالیاتی بر اساس بخشنامه ریاست سازمان امور مالیاتی کشور و با استفاده از از اختیارات حاصل از ماده ۱۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم جهت پشتیبانی از بخش تولید بویژه واحد‌های تولیدی آسیب‌دیده از کرونا و تحریم اقتصادی صورت گرفته است.

عباسپور همچینن از رشد ۴۵ درصدی اظهارنامه‌های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال طی مهلت مقرر قانونی برای ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل در مجموع بیش از ۷۲ هزار فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده (۱۰۰) از سوی اشخاص حقیقی دریافت شد.

وی با بیان اینکه این رشد چشمگیر نشانه ارتقای تمکین مالیاتی است، ادامه داد: در دریافت اظهارنامه اشخاص حقیقی بیش از ۲۲ هزار اظهارنامه جدید دریافت شده است که این کار در نتیجه اشراف اطلاعاتی به داده‌ها و اطلاعات مربوط به مبادلات اقتصادی بود و ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بیش از هر عاملی در این حوزه اثرگذار بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با بیان اینکه امسال در حوزه اشخاص حقوقی هم شاهد افزایش اظهارنامه و میزان مالیات ابرازی بودیم، گفت: در مجموع امسال بیش از ۵۳۰۰ اظهارنامه توسط اشخاص حقوقی به این سازمان ارسال شد و همچنین میزان مالیات ابرازی شرکت‌ها هم نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با ذکر اینکه عمده درآمد استان قزوین از مالیات سرچشمه می‌گیرد، ادامه داد:: با توجه به مصوبه سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعتبارات استانی متناسب با تأمین درآمد‌های مالیاتی هر استان است و با توجه به اینکه درآمد‌های استان در سال گذشته براساس سهمیه تعیینی به طور کامل وصول شده است، اعتبارات استانی هم به طور کامل تخصیص یافته و بنابراین مالیات مهمترین اهرم توسعه استان محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم