تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۰۶
بازدید: ۱۴۰
کد خبر: ۲۹۲۵۳۵
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
مصوبه شورای معادن استان همدان؛

ضرورت تخصیص یک درصد فروش معادن برای جبران خسارت‌ها

‌می‌متالز - یک درصد فروش معادن فعال استان همدان برای جبران خسارت‌های ناشی از برداشت معدن در حوز‌های مختلف به خزانه معین استان واریز می‌شود.

به گزارش می‌متالز، بر اساس مصوبه امروز شورای معادن، یک درصد فروش معادن فعال استان همدان برای جبران خسارت‌های ناشی از برداشت معدن در حوز‌های کشاورزی و آلایندگی محیط زیست و ساخت راه به خزانه معین استان واریز می‌شود.

بر اساس این مصوبه به منظور جیران خسارت‌های ناشی از بهره برداری از معادن یک درصد فروش معادن برا‌ی توسعه فعالیت‌های عمرانی، درمانی و بهداشتی مناطق درگیر در حوزه بهره برداری معدن هزینه می‌شود.

علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان گفت: علاوه بر یک درصد فروش و مطابق قانون ۱۵ درصد ارزش افزوده ناشی از استخراج و فروش معادن هم برای توسعه زیر ساخت‌های شهرستانی که در آن معدن فعالیت می‌کند اختصاص می‌یابد.

مدیرکل صمت استان همدان هم گفت: دریافت حقوق دولتی از معادن با ۴ برابر افزایش از ۲۳ میلیارد تومان سال ۹۹ به یکصد میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

شانیان افزود: خام فروشی معادن استان امسال ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده و ارزش صادرات صنایع معدنی هم ۳۴۰ درصد افزایش یافته است.

حمیدرضا حاج بابائی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس هم گفت: باید ساز و کاری طراحی شود تا از خام فروشی مواد معدنی در استان جلوگیری شود و مواد معدنی پس از فرآوری به بازار‌های هدف صادر شود.

تعداد بازدید : 0

منبع: خبرگزاری صدا و سیما همدان

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده