تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۴۹
بازدید: ۹۲
کد خبر: ۲۹۲۶۶۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
بر اساس آمار هفته آخر بهمن ماه؛

سود سهام و مطالبات ۲۰ شرکت واریز شد

‌می‌متالز - شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی ۷ و سود جاری ۱۳ ناشر توسط سمات در هفته آخر بهمن ماه سال جاری از طریق اطلاعات سامانه سجام صورت گرفت.

به گزارش می‌متالز، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در هفته چهارم بهمن ماه ۷ ناشر مطالبات سنواتی و ۱۳ ناشر سود جاری سهامداران خود را با استفاده از اطلاعات سامانه سجام واریز کردند.


واریز سود سنواتی ۷ ناشر


بر اساس اطلاعات منتشر شده ۷ شرکت (واسپاری ملت «ولملت»، نفت تبریز «شبریز»، بهمن لیزینگ «ولبهمن»، قند نیشابور «قنیشا»، توسعه و عمران شهرستان نائین «خعمرا»، ارتباطات سیار «همراه» و گروه دارویی برکت «برکت») مطالبات سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام در اولین هفته بهمن ماه امسال واریز کرده اند.


پرداخت سود جاری ۱۳ شرکت


در این بازه زمانی و با استفاده از اطلاعات سامانه سجام، ۱۳ شرکت (شیشه قزوین «کقزوی»، صنایع پتروشیمی تخت جمشید «شجم»، داروسازی آوه سینا «داوه»، کمباین سازی ایران «تکمبا»، پمپ سازی ایران «تپمپی»، درخشانم تهران «پدرخش»، آبسال «لابسا»، ریل سیر کوثر «حسیر»، مجتمع صنایع و معادن احیا سپاهان «واحیا»، صنعت روی زنگان «نگان»، کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت «زکشت»، سرمایه گذاری توسعه تجارت هیرمند «بهیر» و شیرین دارو «شیری») نیز سود جاری سرمایه گذاران خود را پرداخت کردند.


سامانه سجام چیست؟


لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.


مزایای سجامی شدن


«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سود‌های جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده